نفت آبادان و ملوان انزلی جدال شمال و جنوب لیگ برتر

خورنا: هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر با جدال شمال و جنوب، صنعت نفت آبادان و ملوان بندر انزلی برگزار خواهد شد.

لیگ برتر باشگاه‌های کشور در دوره دوازدهم از جمعه گذشته کلید خورد و از همان هفته نخست حاشیه‌های پررنگ تر از متن خود را نمایان کرد.

از عدم توافق صدا و سیما و فدارسیون فوتبال و در ابهام قرار گرفتن پخش زنده بازی‌ها گرفته تا جنجال تماشاگران در کرج و البته حاشیه داغ نشست خبری سرمربی پرسپولیس تهران در آبادان، نوید لیگی پر از اتفاقات عجیب و جالب توجه را می‌داد.

به هر حال هفته نخست رقابت‌ها با همه اتفاقات خود به پایان رسید و از فردا قطار لیگ برتر به ایستگاه دوم خواهد رسید که در یکی از رقابت‌های این هفته نفت آبادان میهمان ملوان بندر انزلی خواهد بود.

نفتی‌ها در شرایطی پا به این مسابقه خواهند گذاشت که در هفته نخست و با وجود بازی نسبتاً قابل قبول در برابر پرسپولیس با گل دقایق پایانی جواد کاظمیان نتیجه بازی را در مقابل دیدگان بیش از ۱۰ هزار تماشاگر خودی واگذار کردند و در هفته دوم به شدت به دنبال گرفتن امتیاز هستند.

طلایی پوشان آبادانی که در دیدار نخست چند تن از بازیکنان خود همچون رسول نویدکیا، مصطفی صبری، نبی‌الله باقری‌ها و دیگو ملو را به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشتند، امیدوارند در این دیدار با رسیدن این بازیکنان با ترکیبی کامل‌تر به مصاف حریف خود بروند.

از سوی دیگر تیم ملوان بندر انزلی قرار دارد که با حضور حسین هدایتی به عنوان مالک جدید این باشگاه متحول شده و چند بازیکن بزرگ و البته بومی فصل‌های گذشته خود از جمله پژمان نوری و مازیار زارع را مجددا به انزلی برگردانده و ظاهراً از آن مشکلات مالی که هر ساله گریبان تیم را می‌گرفت و نگرانی هواداران پرشورش را موجب می‌شد خبری نیست و با شرایطی مناسب فصل دوازدهم را آغاز کرده است.

شاگردان پورغلامی در هفته نخست رقابت و در بازی خارج از خانه موفق به کسب پیروزی یک بر صفر بر بار گهر زاگرس تازه لیگ برتری شدند دیداری که در آن هیچ یک از دو تیم نه میزبان بودند و نه میهمان.

جدال تیم‌های نفت آبادان و ملوان بندر انزلی جدال تیم‌های شمالی و جنوبی لیگ است، تیم‌هایی که جزو ریشه دارهای لیگ برتر محسوب و تماشاگرانی پرشور و عاشق تیم خود دارند.

دیدار تیم‌های ملوان بندر انزلی و نفت آبادان از ساعت ۲۲ روز چهارشنبه در ورزشگاه تختی انزلی برگزار خواهد شد.

————

امید زباری

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • Pedix ملوان دو بر صفر میبره ... قوی سپید خزر ♥