کـلـنـگـت را زمین بگذار؛

بزرگترین پارک آبی کشور در بندرماهشهر بر چندراهی تردید/ از معارض به زمین پروژه گرفته تا فرار مسئولان از پاسخگویی

خورنا در تاریخ ششم شهریورماه سال جاری، با حضور مسئولان شهرستان بزگترین پارک آبی  کشور در بندرماهشهر کلنگ زنی شد، یعنی شش ماه گذشت.

به گزارش خورنا از بندرماهشهر، در تاریخ ششم شهریورماه سال جاری و با حضور مسئولان شهرستان بزگترین پارک آبی  کشور با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان و با سرمایه گذاری پتروشیمی مارون، در بندرماهشهر کلنگ زنی شد و نوید آینده ای سرشار از توسعه را به شهروندان بندرماهشهر میداد.

این پروژه که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بخش خصوصی در کشور نیز محسوب میشد، با مشکلات فراوانی مواجهه شده است که عمده آن تغییر مکان اجرای پروژه میباشد.

حسین عیسی زاده، رئیس اداره صنعت و معدن بندرماهشهر و دبیر کمیته سرمایه گذاری بندرماهشهر، در روز افتتاحیه این پروژه در گفتگو با خبرنگار خورنا بیان کرده بود: این پارک آبی(سرزمین موجهای آبی) حدود ۳ برابر پروژه سرزمین موجهای آبی در مشهد مقدس است و به نوبه خود یکی از بینظیرترین پروژه های کشوری است که دارای امکانات ورزشی و آبی بسیار مناسبی خواهد بود. احداث این پارک آبی با ۹هکتار مساحت که جهت احداث آن ۶ میلیارد تومان توسط پتروشیمی مارون هزینه شده است برای توسعه سرمایه گذاری بیشتر در آن به ۱۰ میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

f1d6fe7e-d012-49a0-b4d5-c370bb0bd1f9_20140827_134449

سید رحیم شریف موسوی، مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون در روز افتتاح این پروژه گفته بود: با توجه به محرومیت‌های منطقه و بمنظور ایجاد روحیه نشاط و تندرستی در میان اقشار مختلف مردم، امروز شاهد کلنگ زنی بزرگ‌ترین پارک آبی در جنوب کشور می‌باشیم. این پارک آبی (سرزمین موجهای آبی) حدود ۳ برابر پروژه سرزمین موجهای آبی در مشهد مقدس است و به نوبه خود یکی از بینظیر‌ترین پروژه‌های کشوری است که دارای امکانات ورزشی و آبی بسیار مناسبی خواهد بود. احداث این پارک آبی با ۹هکتار مساحت که جهت احداث آن ۶ میلیارد تومان توسط پتروشیمی مارون هزینه شده است برای توسعه سرمایه گذاری بیشتر در آن به ۱۰ میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

به گزارش خورنا، اما حالا حدود ۶ ماه از کلنگ زنی این پروژه گذشته است. زمینی که در آن مراسم باشکوه کلنگ زنی بزرگترین پارک آبی کشور زده شد، جابجا شده است و دلیل آن مشخص نیست.

این پروژه که که قرار بود در زمینی ۹ هکتاری ایجاد شود، ( ۴ هکتار پارک آبی و ۵ هکتار محوطه سازی)، گویا به زمینی ۴ هکتاری منتقل شده و محل احداث جابجا شده است.

برخی شنیده ها از آن حکایت دارد که زمین ۹ هکتاری معارض داشته و فردی ادعای مالکیت آن را داشته و پروژه مجبور به جابجایی شده است. یک سوال ساده: مگر این پروژه ها کارشناسی و استعلام نمیشوند که به این راحتی طرحی به این وسعت با انتقال و جابجایی مواجه میشود؟ اگر بجای شرکتهای پتروشیمی، یک شخص عادی با سرمایه شخصی خود قصد احداث چنین پروژه ای را داشت، آیا با ایجاد چنین مشکلاتی، باز هم رقبتی به سرمایه گذاری در این شهر پیدا میکرد ؟ قطعا خیر، و احتمالا پروژه خود را در یکی از شهرهای اطراف مثل آبادان اجرا میکرد.

البته در این خصوص رئیس شورای شهر بندرماهشهر اظهار داشت: زمین متعلق به شهرداری بندرماهشهر میباشد و در قبال اجرای یک میلیارد تومان پروژه در شهر به پتروشیمی مارون واگذار شده است.

چطور ممکن است این طرح بدون محوطه اجرا شود و به همین سادگی ۵ هکتار از طرحی که احتمالا و لابد برای آن طرح و برنامه ریزی شده است، حذف شود؟ حداقل سوالی که پیش می آید این است که آیا این طرح با این عظمت، نیاز به پارکینگ ندارد؟!

متاسفانه مسئولان شهرستان و مدیریت شرکت پتروشیمی مارون که سرمایه گذار این پروژه میباشند، و همه آنها در هنگام کلنگ زنی سعی در مصادره پروژه به نام خود داشتند، اکنون استراتژی سکوت را در پیش گرفته اند و پاسخگوی اذهان مشوش شهروندان نیستند.

این وظیفه مدیران شهرستان و مسئولان روابط عمومی این ادارات و شرکتهاست که مردم را از آنچه در اطراف آنها میگذرد مطلع کنند. اطلاع رسانی در هنگام کلنگ زنی و افتتاح کافی نیست. مردم میخواهند در ماجرای روند اجرائیات باشند و این بی توجهی مسئولان به حق مردم، باعث تشویش اذهان عمومی است.

پروژه میلیاردی و عظیم پارک آبی بندرماهشهر در فضای مجازی بین شهروندان بندرماهشهری دستمایه طنز و تمسخر شده است و آنها امیدی به افتتاح آن ندارند.

در پایان پایگاه خبری خورنا آمادگی نشر توضیحات مسئولان شهرستان در خصوص روند اجرای این پروژه عظیم را دارا میباشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • فروغ بله کاملا نظر شما درسته خود من به عنوان ی شهروند ماهشهری اصلا فکر نمیکنم روزی این پروژه به بهره برداری برسه ...و تقریبا همه ی کسانی رو که مشناسم با من اتفاق نظر دارند
  • دیده بان بزرگواری می گفت ورزش مثل آب زلال هست که اگر قطره ایی سیاست وارد آون بشه میشه فاضلاب متاسفانه نه فقط ورزش نه فقط سرمایه گذاری بلکه همه فعالیت فرهنگی اجتماعی و ... در معشور مظلوممون عقبه سیاسی و انتخاباتی پیدا کرده ولی زهی خیال باطل
  • بهزاد با وجود احترام فراوان به نماینده بندر ماهشهر در مجلس شوراى اسلامى جناب آقاى حاج حبیب آغاجرى، این وظیفه ایشان است که موضوع را پیگیرى کند با کم کارها برخورد کند. وقتى مسولین انتصابى هستند رضایت نشریات و مردم و پاسخگویى به آن ها برایشان اهمیتى ندارد. مردم و نماینده اشان باید به این مسولین غافل فشار بیاورند. فراموش نکنیم: ان الله لا یغییر قوم ...
  • عليرضا بنام خدا با سلام وقتی سایت خورنا موارد انتقادی از مسولین شهر چه فرماندار وشهردار وغیره را حذف می کند ونمی گذارد مشکلات وعیوب شهر به گوش مسولان برسد؛حال باید شاهد این پروژه با این سروصدایی که حتی در ایران هم در آمد وبا این همه مسول ورییس کلنگ زنی شد ؛حال باید تبدیل به خنده مردم شود وتا مردم مسولان خود را بهتر بشناسند .وشما سایت خورنا اگر گفته های اینجانب را در این سایت حذف می کنید ؛آیا قدرت این را هم دارید که مطالب اینجانب را در سایتهای دیگر هم حذف کنید؟
  • آبادان آبادان چکارتون کرده هی میگید آبادان آبادان شما در حدی نیستید که اسم آبادان بیارید
    • خوزستان برو بابا عقده ای نذار یه چی بهت بگم... تا دیروز تو نیزارا گنجیشک شکار میکردی حالا واسه ما آدم شدی..!!!!!
  • سیاوش با سلام اول اینکه یک پروژه، مدیریت و برنامه ریزی میخواهد که همه چیز در آن دیده میشود حال کجای این پروژه است؟ همه این مشکلات به سهم خواهی بر میگردد.
  • ماهشهری واقعا تاسف داره آقایان شهرداری و شورا و نماینده و فرماندار هرکی واسه خودش و باندش کار میکنه.... همین پارک کوی سعدی رو درست کنن پارک آبی پیش کش این عزیزان بی لیاقت.....!!!!!