ناحیه پخش ماهشهر سوخت نفت گاز هندیجان را جیره بندی کرده است

خورنا رئیس جایگاه سوخت خلیج فارس شهرستان هندیجان گفت: ناحیه پخش فراورده‌های نفتی ماهشهر با جیره بندی کردن سوخت نفت گاز، جایگاههای شهرستان هندیجان را به تعطیلی کشانده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از هندیجان، مراد حیاتی در ادامه گفت: ناحیه پخش ماهشهر طی نامه‌ای در مورخه ۹۳/۹/۹ سهمیه سوخت نفت و گاز را در کلیه جایگاه‌های این شهرستان به ۱۴۰۰۰ لیتر کاهش داده که این مقدار فقط ۴ الی ۶ ساعت سوخت جایگاه را تأمین می‌کند و مابقی ساعات، جایگاه فاقد سوخت نفت و گاز می‌باشد.

مراد حیاتی بیان کرد: این در حالی است که قبلاً سهمیه سوخت این جایگاه روزانه ۴۵۰۰۰ لیتر بوده است اما متأسفانه ناحیه پخش فراورده‌های نفتی ماهشهر با کار شکنی‌های خود حقوق مردم هندیجان را تضییع نموده و بدون هیچگونه بررسی و توجیه قانونی، تنها با حرف‌های بی‌اساس مبنی بر اینکه سوخت در شهرستان هندیجان قاچاق می‌شود حقوق مردم محروم هندیجان را پایمال می‌کنند. اما این در حالی است که سیستم توزیع سوخت در کلیه جایگاه‌های کشور هوشمند بوده و هر گونه سوخت گیری صرفاً با کارت سوخت و ثبت در سیستم سامانه هوشمند انجام می‌گیرد و بدین طریق هر گونه عملیات سوخت گیری تحت کنترل سامانه می‌باشد و لذا طبق اطلاعیه‌های صادره از خود ناحیه پخش فراورده‌های ماهشهر، جایگاه ها می‌بایستی ۲۴ ساعته فعالیت داشته و سوخت مردم را تأمین نمایند.

وی عنوان کرد: این اقدامات مغرضانه و بدون بررسی ناحیه پخش ماهشهر، باعث سرگردانی کشاورزان، دامداران و کامیون داران و مردم عادی شده و جهت سوخت گیری باید ساعت‌ها سرگردان بوده و وقت خود را هدر بدهند.

رئیس جایگاه سوخت هندیجان اظهار کرد: انبار ماهشهر به علت تک مخزن بودن تعطیل و فقط یک روز در میان بارگیری می‌کند و رئیس ناحیه ماهشهر بجای پیگیری جهت رفع مشکل کمبود مخازن انبار خود، مبادرت به کاهش سهمیه سوخت جایگاه‌ها نموده که تشویقی ماهانه خود را تحت عنوان صرفه جویی در سوخت از مسئولین مافوق دریافت نماید که در واقع ندادن سوخت به مردم است و ضمناً تنها برای مردم شهرستان هندیجان مبادرت به چنین کاری شده و از اعمال کاهش سوخت در جایگاه‌های تابعه، خودداری نموده است.

حیاتی تأکید کرد: رونوشت نامه مذکور به فرماندار شهرستان ارسال گردیده است لذا از مسئولین امر تقاضای رسیدگی و ارسال سوخت کافی برای مردم می‌نمایم، در حالی که جایگاه مذکور حد فاصل ۳ استان بوشهر، فارس و خوزستان بوده که اکثر کاروان راهیان نور و اعزامی از استان‌های دیگر، از جایگاه مذکور استفاده نموده و باید سوخت کاروان‌های فوق را که اکثراً اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها می‌باشد تأمین نماید و با ارسال چنین مقدار کمی سوخت هرگز نمی‌تواند پاسخ گوی مراجعین داخلی باشد، چه برسد به تأمین سوخت چنین کاروان‌های مسافرتی و زیارتی.

وی خاطر نشان کرد: موضوع به آقای رجب‌پور مدیر بازرگانی پخش فراورده‌های نفتی مرکز ارجاع داده شد ولی تا کنون هیچ اقدام مؤثری انجام نگرفته است ضمن اینکه این مسأله را در جلسه‌ای در فرمانداری هندیجان نیز مطرح نمودیم.

حیاتی در پایان گفت: جا دارد مسئولین پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه ناحیه ماهشهر و میزان برداشت روزانه میان جایگاه‌ها را بررسی تا توزیع ناعادلانه از طرف ناحیه و اجحاف در حق مردم این شهرستان را متوجه شده و ضمن برخورد با رئیس پخش ناحیه ماهشهر و ارسال سوخت مورد نیاز مردم هندیجان، نسبت به عدالت و یکسان سازی سوخت در تمام جایگاه‌ها اقدام نمایند.

همچنین مجوز ایجاد ناحیه پخش فراوده‌های نفتی در هندیجان صادر شده و دفتر موقت آن توسط مسئولین شرکت پخش فراوده‌های نفتی منطقه آبادان افتتاح گردید ولی تاکنون بطور رسمی آغاز به کار نکرده، که نیازی به تردد اهالی شهرستان با توجه به بعد مسافت و خطرات جاده‌ای به شهرستان ماهشهر نباشد.

لازم به ذکر است که این خبرگزاری آمادگی انعکاس پاسخ شرکت پخش ناحیه ماهشهر را دارد.

منبع / ایلنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آقای حیاتی حق دارد اگر من هم به واسطه قاچاق گازوئیل سود سرشاری رو از محل قاچاق این سرمایه ملی بدست می آوردم, این مطالب رو عنوان می کردم. این آقای منبع قاچاق گازوئیل است

  • از مسئولین خواهشمندام جلوی اینگونه مصاحبه ها را بگیرند. آقای حیاتی برای مردم دلش نسوخته بل هبرای خودش چونه میرنه.متاسفم برای خبرنگار و برای این سایت که هرگونه اظهار نظر غیر کارشناسانه را منعکس می کند. این هم یکجور لابی دیگه

    • آقای محترم آقای حیاتی یا هرکس دیگر که مصاحبه کرده را کار نداریم.مشکل مردم حل شه آیا فقط از طریق ایندوجایگاه نفت وگاز به هنیجان میاد.پس این همه قاچاق با سواریهای شخصی ماشینهای کوچک وبزرگ رو چی میگی .پس دعوای زرگری است برادر.

  • بله آقای محترم این امثال آقای مراد حیاتی است که برای این مردم زجر کشیده هندیجان مشکلات ایجاد می کند نه شرکت پخش ماهشهر اگر این آقا بجای فروش قاچاقی گازوئیل, به مردم خدمت کند این مشکلات پیش نمی آید. گواه این موضوع هم مشکلی است که ایشان بوجود آورده اند و مشکلاتی را برای لنجداران بوجود آورده است. اساساً ایشان فردی بیمار می باشند که وظیفه دستگاههای نظارتی و امنیتی است که با این افراد مبارزه کنند و اجازه مشک آفرینی را برای مردم رنج کشیده این شهرستان بوجود نیاورند.
    فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ فَزَادَهُمُ اللّهُ مَرَضاً وَلَهُم عَذَابٌ أَلِیمٌ بِمَا کَانُوا یَکْذِبُونَ