واحدهای قضایی بهبهان حساب‌های شهرداری را مسدود نکنند

به گزارش خورنا به نقل از فارس، کورش مودت ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تجلیل از مقام شامخ آنها اظهار داشت: همه ما و به خصوص خبرنگاران باید تلاش کنیم تا شوق و انگیزه را در مردم بالا برده و زمینه را برای پیشرفت امور فراهم کنیم.
وی افزود: مردم به رسانه‌ها اطمینان داشته و باید با انعکاس دردها و راهکارهای آنها، مردم  برای رویارویی با مسایل جامعه آماده کنند.
مودت تصریح کرد: گواه سخن اطمینان مردم به رسانه‌ها تاریخ است که بسیاری از تغییرات، خیزش‌ها و انقلاب‌ها از مسئولان رسانه‌ها آغاز شده است.
رئیس شورای شهر بر فراهم آوردن زمینه برای جذب سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در بهبهان تأکید کرد و گفت: متاسفانه در بهبهان خرده فرهنگ‌هایی وجود داشته که سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهد که باید در راستای رفع این موارد تلاش کرده و زمینه را برای سرمایه‌گذاری خیرین و سرمایه‌داران در بهبهان به‌منظور رفع مشکلات عمرانی و شهری فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استقبال کرده و رسانه‌ها نیز می‌توانند زمینه را برای میسر شدن این امر فراهم کنند.
مودت بهبهان را شهری با پتانسیل و ظرفیت بالا دانست و خاطرنشان کرد: همه می دانیم و می گوییم که بهبهان به جایگاه اصلی خود نرسیده زیرا مشکلات بودجه و اعتبار گریبانگیر شهرداری بوده و منبع درآمد ثابتی نیز وجود ندارد.
وی افزود: در حال حاضر در حال تلاش و پیگیری برای جذب اعتبارات ارزش افزوده هستیم زیرا بیدبلند یک بهبهان ارزش افزوده نمی‌دهد و در خصوص بیدبلند دو نیز در حال پیگیری هستیم.
رئیس شورای اسلامی شهر بهبهان در ادامه بر وجود مدیریت واحد شهری تأکید کرد و اذعان داشت: عدم وجود مدیریت واحد شهری باعث اتلاف وقت و هزینه شده و اگر این راه فعلی را ادامه دهیم هیچ‌گاه به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید.
وی با بیان اینکه اعتراض مردم به وضعیت آسفالت معابر بهبهان به حق است، گفت: در حال حاضر حفاری‌ها در بهبهان به حدی است که نمی‌توان عملیات آسفالت را انجام داده و انجام این کار غیرمنطقی است.
مودت تصریح کرد: مردم گاهی اوقات به صورت کامل در جریان امور نبوده و در صورت بروز هرگونه مشکلی شهرداری و شورای شهر را مورد خطاب خود قرار می‌دهند در صورتی که در برخی موارد شهرداری و شورای شهر دخالتی نداشته و از عهده آنها خارج است.
وی افزود: برای مثال چندی پیش موتورسواری در یکی از مناطق حفاری شده دچار حادثه شد و همه شهرداری را مقصر دانستند در صورتی که شهرداری هیچ وظیفه ای نداشته و حفاری، پرکردن و آسفالت مناطق حفاری شده برای پروژه‌های آب و فاضلاب بر عهده دستگاه مربوطه است.
رئیس شورای اسلامی شهر بهبهان یکی از مشکلات شهرداری این شهرستان را کمبود وسایل و ماشین آلات راهسازی عنوان کرد و اظهار داشت: به دلیل کمبود ماشین آلات راهسازی، ماهانه و سالانه هزینه‌های زیادی از سوی پیمانکاران به شهرداری تحمیل شده که چنانچه این کمبودها رفع شود شاهد صرفه‌جویی بسیاری در هزینه‌ها خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ما پیشنهاد می‌دهیم بخشی از کارها به شهرداری تحویل داده شود تا خود وارد عملیات اجرایی شده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی صورت گیرد.
مودت انسداد حساب‌های شهرداری را یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین معضلات شهرداری بهبهان دانست و گفت: احکام قضایی صادره به صورت مداوم حساب‌های شهرداری را مسدود و زمان زیادی را برای بازگشایی آنها از شهرداری می‌گیرد که این امر موجب عقب ماندن فعالیت‌های عمرانی و جاری در سطح شهرستان می‌شود.
وی ادامه داد: ما از مراجع محترم قضایی می‌خواهیم در این احکام اصلاحاتی انجام داده و تجدیدنظر کنند زیرا در ادامه شاهد توقیف پارکینگ شهرداری و یا توقیف ارزش افزوده نیز خواهیم بود.
مودت در پایان تصریح کرد: این مطالبات حق مردم است اما آنها به شهرداری و شورای شهر آمده تا با همکاری این مشکلات را حل کنیم تا در ادامه مسایل عمرانی و شهری عقب نمانند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.