۲۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی آبادان هستند

خورنا: سرپرست اداره بهزیستی آبادان گفت: بهزیستی آبادان در حال حاضر ۲۰ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد.

علی فرحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: تعداد ۶ هزار و ۳۰ خانوار و مرد از کار افتاده و ۳ هزار نفر معلول در حال حاضر تحت پوشش اداره بهزیستی آبادان هستند که این تعداد در مجموع به ۲۰ هزار نفر می‌رسند.
وی تصریح کرد: اداره بهزیستی آبادان برای خانواده‌های تحت پوشش حمایتی خود تسهیلات و امکانات متعددی را فراهم کرده‌است که از آن جمله کمک هزینه‌های درمان و تحصیل هم برای دانش‌آموزان و هم دانشجویان است.
سرپرست اداره بهزیستی آبادان بیان کرد: در راستای برنامه‌های اداره بهزیستی برای زنان سرپرست تحت پوشش بهزیستی، گروه‌هایی با عنوان گروه همیار بانوان در این اداره تشکیل شده‌اند.
وی هدف تشکیل این گروه‌ها را اینگونه بیان کرد: این گروه‌ها برای ارائه خدمات و آگاه‌سازی و اطلاع رسانی بانوان سرپرست تشکیل شده و خدماتی از قبیل آموزش‌های متنوع از جمله آشپزی، کامپیوتر، فروش پوشاک و …. به آنها ارائه می‌دهند.
فرحانی همچنین با اشاره به تسهیلات ۵ میلیون تومانی اداره بهزیستی برای اشتغال بانوان گفت: ارائه خدمات و تسهیلات به زنان سرپرست تحت پوشش بهزیستی همیشه از دغدغه‌‌های اصلی این اداره بوده‌است.
سرپرست اداره بهزیستی آبادان در تشریح فعالیت‌های بهزیستی در زمینه ارائه امکانات به مددجویان ادامه داد: ثبت نام وام مسکن مهر برای افراد تحت پوشش بهزیستی نیز آغاز شده‌است.
وی افزود: ازمیان خانوارهای تحت پوشش اداره بهزیستی، همه خانوارهای شهری دارای دفترچه درمان هستند و در حال حاضر این اداره با کمک اداره تأمین اجتماعی در حال اجرای برنامه‌ای برای پرداخت حق بیمه افراد ۲۰ تا ۵۰ ساله است.
فرحانی افزود: هدف این طرح بهره‌مندی این افراد از خدمات بیمه در آینده است.
سرپرست اداره بهزیستی آبادان در برنامه‌های این اداره برای گرامیداشت روز ازدواج و خانواده که سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) است، گفت: در سال جاری هیچگونه اعتباراتی از سوی سازمان بهزیستی استان برای این روز به اداره بهزیستی آبادان تعلق نگرفته و در نتیجه این اداره برنامه‌ای برای این روز ندارد.
وی اضافه کرد: فعالیت‌های اداره بهزیستی آبادان درزمینه کمک‌های مالی به زوج‌های جوان تابع اعتبارات هزینه ازدواج سازمان است و با توجه به اینکه امسال این اعتبارات به بهزیستی آبادان پرداخت نشده‌است، این اداره فعالیت خاصی برای این مناسبت نخواهد داشت.
فرحانی عنوان کرد: اداره بهزیستی آبادان در سال گذشته وام‌های بلاعوض ۵۰۰ هزار تومانی به هر یک از افراد تحت پوشش که اقدام به ازدواج می‌کردند، پرداخت می‌کرد.