نماینده مجلس: تلاش دولت برای تطمیع استیضاح‌کنندگان وزیر اقتصاد

خورنا: نماینده شهربابک با اشاره به آنچه تلاش دولت برای برگرداندن نظر استیضاح کنندگان وزیر اقتصاد خواند، گفت: استیضاح‌کنندگان مصر به انجام استیضاح حسینی هستند و تهدید و تطمیع روی آنان اثر ندارد.
مصطفی رضا حسینی با اشاره به تلاش وزارت اقتصاد و نمایندگان دولت برای انصراف نمایندگان امضا‌کننده طرح استیضاح وزیر اقتصاد، اظهارداشت: به عنوان یکی از امضاکنندگان این طرح تاکید می‌کنم نمایندگان پای امضاهای خود ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: دولت تمام توانش را گذاشته تا به نوعی استیضاح را منتفی کند، معاونان پارلمانی، بخشداران و فرمانداران همه در تلاشند تا نمایندگان امضا‌کننده را راضی به پس‌گرفتن امضاها کنند.

نماینده شهر بابک گفت: با کمال تاسف دولت به جای اینکه به عمق فاجعه نگاه کند، انرژی خود را در این مسیر صرف می‌کند، این واکنش دولت حکایت از این دارد که پشت قضیه ماجراهایی هست که علاقه ندارند هنگام استیضاح از زبان نمایندگان مطرح و دولت درگیر چالش شود.

رضا حسینی گفت: ای کاش دولت کمی برای رفع مشکلات مردم وقت می‌گذاشت. سرمایه‌داران واقعی درگیر کاغذ‌بازی‌های اداری هستند و باید رشوه پرداخت کنند تا کارشان راه بیفتد، آن وقت دولت تلاش می کند موضوع تخلفات را سمبل کند، این اقدامات دولت نشان می دهد راه را درست رفته ایم و البته با استحکام بیشتری مسیر را خواهیم پیمود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا باقی امضا‌کنندگان این طرح نیز امضای خود را پس نخواهند گرفت، گفت: اسیتضاح‌کنندگان کسانی هستند که اگر می‌خواستند از امضای خود منصرف شوند تا امروز چنین اتفاقی می‌افتاد اما تهدید و تطمیع بر امضا‌کنندگان طرح استیضاح اثر گذار نخواهد بود.

طرح استیضاح وزیر اقتصاد اول آبان ماه امسال در ۴ محور و با ۲۸ امضا اعلام وصول شد و قرار است جلسه استیضاح روز سه‌شنبه هفته جاری در پایان مهلت قانونی برگزار شود.

اختلاس بزرگ بانکی اخیر مهمترین دلیل استیضاح عنوان شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.