تاکید اسماعیل جلیلی بر اشتغال بومی/

تاکید نماینده مسجدسلیمان بر استفاده از نیروهای بومی در طرح های اشتغالزا

خورنا: نماینده هفتکل و مسجدسلیمان گفت: طرحهایی که در هر منطقه است بیشتر از نیروهای همان منطقه استفاده شود.

به گزارش خورنا به نقل از هفتکل ندا، دکتر اسماعیل جلیلی (نماینده مردم هفتکل، مسجدسلیمان، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی) جهت بازدید مردمی به شهرستان هفتکل سفر کرد.

وی ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: من به فرماندار، نیروی انتظامی و رؤسای ادارت که الان جمعی از آنها حضور دارند تلاش بکنند تا در جهت تحقق شعار سال با توجه فرمایش مقام معظم رهبری و تمرکز بر بخش اقتصادی و بخش فرهنگی همراه با عزم ملی و مدیریت جهادی است در جهت خدمت به مردم این شهرستان که لایق بهترین ها هستند اقدامات عملی را بردارند.

وی افزود: ما در سال ۹۱ و ۹۲ که شرایط سختی که کشور با آن مواجع بود روند پروژه ها دچار تعطیل و بعضاً وقفه شد اما به یاری خدا و تدبیری که دولت یازدهم انشالله در سال ۹۳ به کار میگیرد پیش بینی ما به طور خوش بینانه این است و مجدداً تأمین اعتبار شوند.

جلیلی ادامه داد: من این نوید را به شما بدهم که در بحث جاده ورودی و طلب پیمانکاران خوشبختانه این مشکل در حال مرتفع شدن است و از فرماندار می خواهم پیگیری بکند و و برای آن هم دو میلیارد تومان تأمین اعبتار و در آینده نزدیک هم پرداخت می شود و این پروژه از حالت وقفه خارخ شود.

به گفته وی: برای پروژه هایی که راه و شهرسازی دارد تأمین اعتباری در سال ۹۲ انجام شد و به مسئول اداره راه و شهرسازی هفتکل هم گفتم که شما باید به جد پیگیر این مسئله می شدید و باید قبل از عید این پروژه شروع بکار می کرد اما به دلیل روابط برگزاری مناقصات این موضوع طولانی شد و در سال جدید انجام می شود.

ایشان تاکید کرد: امیدوارم مهندس رضایی رئیس اداره راه و شهرسازی هفتکل این پروژه را در سال جدید به طور جدی پیگیری کند و این مسئله و راهها کمک می کنند تا بخش مهمی از مشکلات و دغدغه های مردم برطرف شوند.

نماینده مردم هفتکل، مسجدسلیمان، اندیکا و لالی در مجلس شورای اسلامی به بحث اشتغال اشاره کرد و گفت: جلسه ای که در خصوص شرکت نمکزادیی داشتیم، روند این پروژه نسبت به سال گذشته بهتر بود؛ سال نود ویک ۲۵% و در سال نود و دو ۶۰% تا ۶۵% پیشرفت داشت که نشان میدهد روند مناسبی دارد.

جلیلی ادامه داد: سه تا چهار محور هم برای بحث اشتغال زایی و کمک به حوزه بهداشت و درمان در مصوبات سفر رئیس جمهور به ایشان تقدیم شد و در سال ۹۳ باید اعتبار آن را هم دنبال بکنیم تا بخشی از مشکلات ما را حل کند.

وی افزود: ما باید در بخش کشاروزی تمرکزمان را بیشتر کنیم و مزیت ما بیشتر در این حوزه است؛ بحث تأمین آب، صعنت کشاورزی و توسعه امورات کشاورزی به ما کمک می کنند و مزیت ما در این بخش است و نیاز به همکاری دارند بخصوص کسانی که کارآفرین هستند.

جلیلی با اشاره به حضور کم رنگ مسئول در محلات شهرستان هفتکل گفت: من خواهش از شورای شهر و شهرداری این است که در محلات مختلف مشکلات عمده را کنار بگذارند و در ارزش افزوده بهتر است و امسال قانون را اصلاح کردیم و ارزش افزوده مستقیم برای خودتان بیاید و استان دخالت و اشرافیتی نداشته باشد.

وی بیان کرد: یک درصد برای بحث بهداشت و درمان گرفته شده و کمک خوبی به شهرستان می کند و معاونت برنامه ریزی نفت قول داد دو در صد برای شاخصه های هفتکل اختصاص و به طور جدی توجه بکنند تا بخش عمومی شهرستان از این وضعیتی که دارد رهایی پیدا کند.

ایشان افزود: مشکل اشتغال مشکل اول کشور است و قطعا در شهرستانهایی مثل هفتکل این مشکل وجود دارد که ما باید ترقیب بکنیم که سرمایه گذاری انجام بشود اما در بخشی که مزیت داشته باشد.

وی ادامه داد: مزیت ها را با کارگروه شورای اشتغال شهرستان بگویید و برنامه ریزی کند و سرمایه گذاران را در جهت حضور تشویق بکنند تا برکب آن برای شهرستان باشد.

دکتر اسماعیل جلیلی گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که سال ۹۳ تمرکز بر فرهنگ می باشد، از اداره ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، هیأت هایی که وجود دارند و کانون هایی که مساجد دارند انشالله در جهت تقویت ارزش های نظام جمهوری اسلامی و ارزش ها و فرهنگ های بومی تلاش بکنند.

نماینده مردم هفتکل، مسجدسلیمان، اندیکا و لالی در مجلس شورای اسلامی در بازدید مردمی با مردم هفتکل در بخش دیگری از سخنانش گفت: طرحهایی که در هر منطقه است بیشتر از نیروهای همان منطقه استفاده شود تا حق هیچ کسی ضایع نشود و با رایت عدالت و انصاف انجام شود.

وی افزود: ما اگر عرضه داریم باید تلاش کنیم تا شغل ایجاد شود و تا حمایت نباشد شغل ایجاد نمی شود و حمایت هم باید قانونی باشد و باپیگیری و صبر و حوصله حمایت می شوید نه با شالاتان بازی و شاقورت بازی و من نه به این نوع برخوردها نه علاقه دارم و نه اجازه میدهم این چنین افرادی دور من جمع شوند.

ایشان بیان کرد: شهرستان هفتکل اولین چیزی که نیاز دارد، حذف انسانهایی است که حاشیه درست می کنند و این یک سوء استفاده است و اگر جلوی این ها را گرفتیم کارها انشالله پیش میروند.

جلیلی ادامه داد: آمدیم طوفشیرین بشینیم و درد دل مردم را گوش بدهیم و همه مسئولین هم اینجا هستند و قصد ما این است که ما چه کمکی می توانیم برای طوفشیرین انجام بدهیم.

وی با اشاره به وحدت بین شورای شهر هفتکل افزود: قطعا طوفشیرین و دیگر مناطق این شهرستان برای شورای شهر و شهرداری هفتکل در اولویت هستند اما شرایط شهرداری هم شرایط نا به سامانی است و حتی برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری هم مشکل دارند.

جلیلی تصریح کرد: کسانی که اینجا وضع مالی خوبی هم دارند به نوعی دنبال معافیت هستند و پول نمی دهند و این طور هم نمی شود زیرا شهرداری برای هر تن قیر شصت میلیون تومان پرداخت کند و اگر مردم کمک نکنند برای بهسازی و زیباسازی شهر هم دچار مشکل می شویم.

نماینده مردم هفتکل، مسجد سلیمان، لالی و اندیکا در مجلش شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما چند بار می توانیم به مراجع بالاتر بگویم مبلغی بدهید تا حقوق کارگران شهرداری را بدهیم و کار ما همین شد که پول بگیریم و حقوق کارگران را بدهیم.

ایشان افزود: شواری شهر هفتکل شورای دلسوزی هستند و من متهدترین شورای که دیدم شورای شهر هفتکل هستند و انشالله با همت اینها و کمک شهردار کارها به خوبی پیش بروند.

جلیلی گفت: سرپرست جدید فرمانداری هم تلاش کند تا جلسات محلات را برای هماهنگی خدمات بخصوص خدمات اصلی را در اولویت بگذارند.

این مقام بیان کرد: خوشبختانه با اعتباری که برای راه مواصلاتی بخش رغیوه تصویب شده امسال مناقصه و کار آن هم شروع خواهد کرد.

وی افزود: یک مشکل دیگر که بخش رغیوه دارد مشکل تأمین آب است و اگر این مشکل برطرف شود مشکل بزرگی از این منطقه برطرف می شود.

ایشان اظهار داشت: تلاش ما این است که این منابع محدودی که داریم برای شهرستان بهره بگیریم و من هم اینجا نایستادم تا برای کسی یا یک گروه خاصی کار بکنم و نظر من برای همه است و انشالله با کمک مدیران این شهر کارها را به پیش ببریم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • آقای نماينده پس اينهمه مشكل تو حوزه خودت داشتي و دايۀ مهربونتر از مادر شدي واسه ماهشهر و سربندر؟؟؟؟!!!!