شیوخ الزهرا: ازدواج با طرفداران حسنی مبارک حرام است

خورنا: رسانه‌های مصری فاش کردند که تعدادی از شیوخ و اساتید دانشگاه الأزهر مصر در جدیدترین فتوایی که صادر کرده‌اند، ازدواج با هواداران «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور سابق مصر را حرام دانسته‌اند.

این شیوخ و اساتید دانشگاه همچنین در ادامه فتوای خود رأی دادن به هواداران رژیم سابق مصر در انتخابات آینده که قرار است ۲۷ نوامبر برگزار شود را حرام دانسته‌اند.

در همین راستا پایگاه رسمی جنبش اخوان المسلمین مصر نیز گفت‌و‌گویی با شیخ «عمر سطوحی» دبیرکل کمیته عالی دعوت و تبلیغ اسلامی الأزهر منتشر کرده و صدور این فتوا را اعلام نموده است.

شیخ سطوحی در این گفت‌وگو، در مورد اسناد و ادله صدور چنین فتوایی گفت: با توجه به اینکه هواداران «حسنی مبارک» و رژیم سابق افرادی امین به شمار نمی‌روند، ازدواج با آنان جایز نمی‌باشد زیرا آنان امانت ملت مصر که در دست‌شان بود را به خوبی حفظ و نگهداری نکردند و آن را به فساد کشیدند.

براساس گزارش شیعه‌آنلاین، در همین حال شیخ «ححسن الشافعی» رئیس دفتر فنی شیخ الأزهر، در این‌باره گفت: باید از هرگونه فساد در زندگیمان پرهیز کنیم. ازدواج با هواداران رژیم سابق نیز فساد به شمار می‌رود و حرام است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.