تخصیص اعتبار به منظور اصلاح شبکه فرسوده فاضلاب خوزستان

خورنا: مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان خواستار تخصیص اعتبار به منظور اصلاح 32 درصد باقیمانده شبکه فرسوده فاضلاب در استان شد.

محمدعلی صنیعی‌نژاد اظهار کرد: با وجود عدم تخصیص کامل اعتبارات بخش آبرسانی 100 کیلومتر از شبکه فرسوده آب استان در سال جاری انجام شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز 290 کیلومتر اصلاح شبکه در استان انجام شده است افزود: طبق بررسی‌ مشاوران در سال 86 از میان 6 هزار و 500 کیلومتر شبکه آب و یک‌هزار و 400 کیلومتر خطوط انتقال آب در سطح استان 60 درصد فرسودگی وجود داشت که با کمترین اعتبارات عمرانی تخصیص داده شده در سالیان گذشته 2 هزار و 500 کیلومتر از شبکه فرسوده آب استان در طول پنج سال اخیر اصلاح شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان با بیان اینکه هنوز حدود 2 هزار و 500 کیلومتر خطوط شبکه فرسوده در استان وجود دارد، ادامه داد: با توجه به حجم وسیع کار و نیاز به اصلاح هرچه سریع‌تر شبکه‌های آب که بعضا قدمتی 40 ساله دارند، ضروری است نسبت به تامین اعتبار و نقدینگی لازم برای اصلاح 32 درصد شبکه فرسوده باقی مانده اقدام لازم صورت پذیرد.

وی ارتقای سطح کمی و کیفی آب، آبرسانی پایدار، جلوگیری از پرت آب و کاهش هزینه‌های ناشی از نگهداری و تعمیرات شبکه فرسوده را از دستاوردهای اصلاح و بهسازی شبکه‌های فرسوده عنوان کرد.

گفتنی است هم‌اکنون حدود 630 هزار مشترک آب در 57 شهرستان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب خوزستان قرار دارند و پنج شهر دیگر نیز در آینده‌ای نزدیک به مجموعه این شرکت افزوده خواهند شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.