میراث دولت دهم؛ ۹هزار پروژه نیمه تمام

خورنا: یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تذکرات نمایندگان مجلس نسبت به عملکردهای منفی دولت گذشته بویژه در مورد طرح‌های نیمه تمام، گفت: در حال حاضر بیش از ۹هزار پروژه نیمه تمام از دولت گذشته به دولت فعلی به ارث رسیده است.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۹هزار پروژه نیمه تمام از دولت گذشته به دولت فعلی به ارث رسیده است، گفت:‌ در تمامی پروژه‌های نیمه تمام مبالغ سنگینی هزینه شده که متاسفانه با نیمه کاره ماندن این طرح‌ها سرمایه‌های کشور راکد مانده است. نماینده بجنورد در مجلس افزود: بهره برداری از برخی پروژه‌های نیمه تمام در کشور از اولویت خاصی برخوردار است، که دولت فعلی باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه پروژه‌های عمرانی در سطح کشور به صورت عادلانه‌ای تقسیم بندی نشده، چراکه در برخی استان‌ها پروژه‌های میلیاردی ساخته می‌شود، در حالی که در برخی دیگر از استان‌های کشور حتی امکانات اولیه زندگی نیز فراهم نیست. ثروتی با اشاره به اینکه باید عدالت در احداث پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شود، اظهار کرد:‌ در حال حاضر اصل ۴۸ قانون اساسی در کشور به درستی اجرا نمی‌شود، که این نوعی بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس نهم، عنوان کرد: رییس جمهور در مجلس قسم یاد می‌کند که مجری و اجرا کننده قانون اساسی در کشور باشد، اما عملا اجرای قانون اساسی بویژه در دولت گذشته کاملا به حاشیه رانده و چیزی جز شعار دیده نشد. وی در مورد بهره برداری از برخی پروژه‌های نیمه تمام و ناقص در کشور، افزود:‌ متاسفانه دیده شده که برخی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی با تاخیر ۲۰ ساله به بهره برداری می‌رسند که آنها نیز ناقص و نیمه تمام هستند.

ثروتی در پاسخ به این پرسش که چرا در مورد طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام از دولت گذشته بازخواستی صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: بازخواست اصلی را مردم با رای خود به تفکری جدید و انتخاب رییس جمهوری جدید نشان دادند، لذا آراء مردم تمام واقعیات را نشان می‌دهد. مجلس نیز راهکارهای قانونی خود را نسبت به عملکردهای منفی دولت گذشته اعمال کرد که تذکرات فراوان نمایندگان خانه ملت به عملکردهای مسئولین اجرایی کشور و شخص رییس جمهور سابق این امر را اثبات می‌کند.