اگر اسرائیل بخواهد تهدیدش را عملی کند “تل‌آویو” و “حیفا” را شخم می زنیم

خورنا: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش رژیم صهیونیستی یک ارتش تحقیر شده است، گفت: اگر این رژیم روزی بخواهد تهدید خود را عملی کند علاوه بر اینکه تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم، شخم خواهیم زد و این شعار نیست بلکه قابلیتی است که در نیروهای مسلح ایران وجود دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دستاوردهای جدید “ارتش جمهوری اسلامی ایران” شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری با حضور “امیر پوردستان” فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفت.امیر پوردستان در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه که از وی در خصوص دستاوردهای جدید ارتش جمهوری اسلامی ایران پرسید، گفت: روز گذشته شاهد رونمایی سه دستاورد جدید در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی بودیم.

وی با اشاره به اینکه پروژه اول تحقیقاتی طبس یا بی‌سیم فدک بود، افزود: این بی‌سیم کوتاه و صددرصد تاکتیکی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه باید تا نزدیکی هدف ارتباط تاکتیکی را برقرار کنیم، اظهار داشت: بی‌سیم فدک بدون ایجاد پارازیت ارتباط برقرار می‌کند تا نفرات چریک و یا تکاور بتوانند خود را به نزدیکی هدف برسانند و مأموریتشان را انجام دهند.

امیرپوردستان با اشاره به قابلیت‌های ویژه بی‌سیم فدک بیان کرد: این بی‌سیم سبک و قابل حمل است به گونه‌ای که در هنگام استفاده فشار شاسی ندارد یعنی هدستی که اپراتور برروی گوشش می‌گذارد با استفاده از دهنه‌ای که جلوی دهان نهاده شده این امکان را فراهم می‌کند تا شخص بتواند ارتباطش را با فرد دیگر برقرار سازد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه سیستم فدک یک ارتباط تاکتیکی بسیار خوبی را بدون ایجاد پارازیت و در شرایط عملیاتی کارآمد محیا می‌کند، خاطرنشان ساخت: این سیستم اولین پروژه‌ای بود که در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی رونمایی شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه به صورت صددر‌صد توسط کارکنان نیروی زمینی آماده شده است، افزود: پروژه سهیل دو، دومین پروژه رونمایی شده‌ای است به گونه‌ای که بخش دفاع از پدافند پلیس را نیروی زمینی برعهده دارد.

امیرپوردستان با بیان اینکه پدافند ارتفاع پست مأموریتش با نیروی زمینی است، اظهار داشت: پروژه سهند سه، از قابلیت بسیار زیادی برخودار است به گونه‌ای که در میادین عملیات و همچنین میادین رزمایش کارآمدی خود را نشان داده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران با اشاره به اینکه سلاح سهند ۳ درصد خطای بالایی را در تیراندازی برعهده دارد، اظهار داشت: پروژه سهیل۲ این امکان را به تیرانداز می‌دهد که هر زمان که بخواهد دو یا چهار شلیک داشته باشد را با قدرت بالا اصابت دهد.

وی پروژه سوم را شباتک عنوان کرد و افزود: این پروژه شبیه ساز تانک t72 است.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه این شبیه ساز برای تمام تانک های سری t  و m استفاده می‌شود، بیان کرد: این شبیه ساز قابلیت دارد که همزمان سه نفر با هم کار کنند یعنی فرمانده، توپ‌چی و راننده.

وی با اشاره به اینکه این شبیه ساز می تواند به سه یا چهار شبیه ساز دیگر لینک شود، گفت: این شبیه ساز این امکان را به ما می‌دهد که از حوزه تکنیک به حوزه تاکتیک برویم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رسیدن به همه این دستاوردها فرآیند حرکتی است که به سمت خودکفایی رسیده است، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بین ۴۵ تا ۵۰ هزار مستشار در ارتش خدمت می‌کردند.

وی با اشاره به وظایف مستشاران در ارتش اظهار داشت: آنها قسمت‌های حساس هواپیما بالگرد و دستگاه‌های حساس الکترونیکی و مخابراتی دیگر را اپراتوری می‌کردند و به هیچ وجه به کارشناسان ایرانی اجازه نزدیک شدن به آنها را نمی‌دهند و اگر متوجه می‌شدند این حرکت انجام شده شدیدا برخورد می‌کردند.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مستشاران از کشور خارج شدند، اظهار داشت: کشورهای غربی احساس می‌کردند ما بعد از مدتی دست‌هایمان را بالا خواهیم برد و درخواست مجدد مستشاران را به کشور خواهیم داد.

*اعتماد به نفس حضرت امام خمینی(ره) در ارتش دمیده شد

وی گفت: اعتماد به نفس حضرت امام خمینی(ره) در ارتش دمیده شد و این مسئله اعتماد به نفس توسط نماینده خاص ایشان یعنی فرمانده معظم کل قوا در تمامی رده‌ها نفوذ داده شد و گسترش پیدا کرد.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه فرمانده کل قوا به داد ارتش جمهوری اسلامی ایران رسیدند و نهضت قطعه‌سازی را در ارتش فعال ساختند، گفت: ارتباط بسیار خوبی میان ارتش و صنایع دفاعی کشور برقرار شد و تمام تجهیزات مورد نیاز توسط نیروی با ارزش ایرانی ساخته شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کارشناسان ارتش و نیروهای مسلح پس از تولید قطعات و تجهیزات به این نتیجه رسیدند که قطعات را خود منتاژ کنند بیان کرد: با اتصال سه الی چهار هزار قطعه می‌توان مسلسل، تانک و یا هواپیما را درست کرد.

وی خاطرنشان ساخت: ما متناسب با نیازها تکنیک‌های خود را تعریف کرده‌ایم.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه ما توانسته‌ایم ایده را تبدیل به محصول کنیم افزود: این روند در ارتش جمهوری اسلامی ایران روندی بسیار پرشتاب است.

*روند جهاد خودکفایی در ارتش شتابنده و پرنشاط است

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه جهاد خودکفایی و تحقیقات در ارتش جمهوری اسلامی از یک روندی پرنشاط و شتابنده برخوردار است، گفت: هر روز کارکنان ما توانسته‌اند جلوه‌های بیشتری از خود را در عرصه اقتدار و دفاع نشان دهند.

امیرپوردستان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه دستاوردهای سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی چیست؟ افزود: در سال گذشته دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی رونمایی شد.

وی اولین پروژه رونمایی شده سال گذشته را تونل داگ عنوان کرد و افزود: این پروژه یک شبیه ساز چتر باز است یعنی فردی که دوره سقوط آزاد یا اتوماتیک را دیده است به مهارت کافی برای سقوط آزاد رسیده باشد بنابراین باید گفت پرش سقوط آزاد مستلزم هزینه‌های بسیار زیادی برای پرواز است.

امیرپوردستان با بیان اینکه در منطقه غرب آسیا این شبیه ساز نمونه ندارد، گفت: بجز ژاپن هیچ یک از کشورهای آسیایی به این قابلیت نرسیده بودند تا بتوانند چنین شبیه سازی را تولید و در اختیار یگان‌های خود قرار دهند.

وی تفنگ تک تیرانداز را از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی ارتش درسال گذشته دانست و افزود: این تفنگ دارای قابلیت‌های بسیار زیادی در عرصه دفاع زمینی است به گونه‌ای که از مساحت سه کیلومتری می‌تواند فرد پیاده را مورد قرار دهد و مورد اصابت قرار گیرد.

امیرپوردستان خودروی دو و نیم تنی تاکتیکی را از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی ارتش ذکر کرد و افزود: این خودرو از صفر تا ۱۰۰ در نیروی زمینی ارتش تولید شده است.

*تنوع دستاوردهای نیروی زمینی ارتش را نشان از قابلیت‌های علمی بالا دارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه ما خودرویی با تعاریف نظامی ساخت داخل نداشته‌ایم، گفت: این خودروی دو و نیم تنی برای اولین بار در کشور تولید شده است.

وی تنوع دستاوردهای نیروی زمینی ارتش را نشان از قابلیت های علمی بالای دانشمندان و جوانان ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست.

*فاصله ایده تا محصول در یگان عملیاتی کوتاه است

امیرپوردستان با اشاره به اینکه امروزه دیگر فاصله ایده تا محصول کوتاه شده است گفت: خوشبختانه امروزه محصول خیلی سریع تولید شده و در اختیار یگان بهره‌بردار گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به قابلیتهای علمی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف گفت: امروزه این قابلیت هم در بخش‌های دفاعی و هم در بخش‌های هوایی و دریایی دیده می‌شود.

امیرپوردستان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شهید صیاد شیرازی در روحیه سربازان امروزی تا چه حد اثرگذار است اضافه کرد: شهید بزرگوار صیاد شیرازی کسی بود که دارای روحیه بزرگی بود به گونه‌ای که جسمش را به زحمت انداخته و تمامش در خدمت نظام قرار گرفته بود.

*هزاران هزار صیاد شیرازی در ارتش وجود دارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه هزاران هزار صیاد شیرازی در ارتش وجود دارد، ادامه داد: شهید صیاد شیرازی ویژگی‌های منحصر‌به فردی داشت به گونه‌ای که صبر شکیبایی و فداکاری از جمله ویژگی‌های عمده ایشان بود.

وی با اشاره به اینکه اخلاص و تبعیت محض از ولایت شهید صیاد را از هم عصرهایش متمایز می کرد بیان کرد: شهید صیاد بسیار علاقه داشت تا ارادت خود را به رهبری و ولایت فقیه عیان کند به گونه‌ای که ایشان بزرگترین نعمت خداوند را ولایت می‌دانست و آن را سبب عاقبت بخیری.

امیرپوردستان بیان کرد: همه در همان مسیری که شهید صیاد ترسیم کرده است در حال حرکت هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شرایط متفاوت امروز جنگ را در دنیا چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: ما در فضای تازه‌ای از تهدیدات قرار داریم تهدیداتی که از نظر نوع شکل اندازه با گذشته متفاوت است.

وی با بیان اینکه کارشناسان اسلامی این فضا را به عنوان فضای ناهمطراز نامگذاری کرده‌اند، افزود: در این فضا ما دیگر شاهد جنگ‌های منطقه‌ای نیستیم یعنی شما در این فضا دیگر نمی‌بینید که دو کشور هم مرز با یکدیگر می‌جنگند.

امیرپوردستان با بیان اینکه در این فضا شاهد رویارویی قدرتی با فناوری بالا در مقابل فناوری پایین هستیم گفت: این فضا نیازمندی‌های خود را می‌طلبد.

وی خاطرنشان ساخت: ارتش جمهوری اسلامی ایران برای ورود به این فضا نیازمند است تا ظرفیت استعداد و توان لازم را در خود احصاء کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه بر مبنای اطلاعات بدست آمده دکترین خود را می نویسیم افزود: بر مبنای دکترین عملیاتی دکترین تاکتیکی و بر مبنای دکترین تاکتیکی دکترین رسمی تنظیم می‌شود.

*قابلیت ها و ظرفیت‌های ارتش بسیار بالا است

امیرپوردستان با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های ارتش در میادین رزمایش گفت: امروزه ارتش جمهوری اسلامی از قابلیت‌های بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند به شایستگی در این فضا ورود یابد و از مرزهای گسترده کشور با استحکام و قدرت دفاع کند.

وی بیان کرد: سربازان ولایت مدار به راحتی می‌توانند قدرت خود را به رخ جهانیان بکشند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه توان نیروی زمینی ارتش در مواجه با تهدیدات خارجی تا چه حد است، افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی ۳۴ سال است که ایران را مرتبا مورد تهدید قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت‌ها و قابلیت‌های رژیم صهیونیستی در جنگ‌های ۳۳ و ۲۲ روزه در مقابله حزب‌الله دیده شده است، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی ظرفیت عملیاتی قوی ندارد.

*اسرائیل کوچک شده ارتش آمریکا است

امیر پوردستان با اشاره به اینکه اسرائیل کوچک شده ارتش آمریکا است، ادامه داد: تمامی ادوات و تجهیزاتی که در اختیار ارتش رژیم صهیونیستی است در اختیار ارتش آمریکا نیز قرار دارد.

*ارتش رژیم صهیوینستی یک ارتش تحقیر شده است

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به شکست اسرائیل در مقابل گردان‌های عزالدین قسام و حزب الله گفت: ارتش رژیم صهیوینستی یک ارتش تحقیر شده است و ادعای سران رژیم صهیونیستی مبنی بر جنگ فرافکنی است.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال فرافکنی است که تا قابلیت‌های ارتش خود را بالا نشان دهد، گفت: اگر این رژیم روزی بخواهد تهدید خود را عملی کند علاوه بر اینکه تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم، شخم خواهیم زد و این شعار نیست بلکه قابلیتی است که در نیروهای مسلح ایران وجود دارد.

امیر پوردستان با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی موشک های زمینی به نام عقاب دارای برد ۳۰ کیلومتری داشتیم، گفت: اما امروزه این درحالی است که این موشکها از برد و دقت بالایی برخوردار هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه انسان در جنگ‌های آینده محور است، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیروهایی هستند که از بنیه اعتقادی و ایمانی بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات بسیار پیشرفته و مدرنی در اختیار نیروهای متدین قرار دارد، افزود: انسان‌های با انگیزه از بنیه ایمانی و اعتقادی بالایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از ظرفیت‌های علمی کشور را افسران وظیفه شناس تشکیل می‌دهند، خاطرنشان ساخت: ما از قابلیت‌ها و توانمندی‌های افسران وظیفه شناس که نخبگان مملکت را تشکیل می‌دهند در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌های خلاقیت ابتکار و نوآوری استفاده می‌کنیم.

امیرپوردستان با اشاره به ارتباط مراکز دانشگاهی و صنعت دفاعی کشور گفت: ظرفیت‌های علمی که در مجموعه نیروی زمینی وجود دارد به تنهایی نمی‌تواند قابلیت‌ها و کارآمدی‌های خود را نشان دهد.

وی اظهار داشت: حمایت و پشتیبانی مراکز علمی و صنعت دفاعی کشور سبب می‌شود تا پروژه‌های بسیار ارزنده‌ای را آماده سازیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا نمونه‌های رونمایی شده مشابه خارجی دارد یا خیر گفت: پروژه بی‌سیم فدک نمونه خارجی دارد اما به جز دو سه کشور پیشرفته کسی دیگر این سیستم را ندارد.

وی با بیان اینکه لانچر چهار موشکی برای اولین بار مشاهده شده است، افزود: این ظرفیت‌ها نشان از قابلیت‌های بسیار بالای دانشمندان و متخصصان جوان ایرانی دارد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از شبیه‌سازها هزینه‌های آموزشی را پایین می‌آورد، اظهار داشت: کسی که می‌خواهد راننده تانک شود ده‌ها ساعت با شبیه‌ساز رانندگی می‌کند و یا خدمه‌ای که می‌خواهد با توپ پدافند هوایی تیراندازی کند با شبیه‌ساز روزها و ماه‌ها هزاران گلوله را تیراندازی می‌کند بنابراین باید گفت فرد زمانی که به سطح قابل قبولی رسید می‌تواند با سلاح اصلی تیراندازی کند.

امیرپوردستان با بیان اینکه شبیه‌سازها قابلیت افراد را افزایش می‌دهند، گفت: شبیه‌سازهایی که امروزه در مجموعه نیروی زمینی تولید می‌شود در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این محصولات برای ارائه به بازارهای جهانی نیز گسترش پیدا می‌کند گفت: این ظرفیت در مجموعه تحقیقات و جهاد کشاورزی وجود دارد اما فروش خارجی با صنایع دفاعی ما بعنوان یگان بهره‌بردار نمونه را تولید می‌کنیم و آن را در اختیار صنعت دفاعی می‌گذاریم تا این صنعت بتواند آن را در تیراژ بالا تولید کند.

وی با بیان اینکه تبادلات تجاری میان کشورهای دوست و مسلمان از طریق صنعت دفاعی کشور انجام می‌شود، افزود: نیروی زمینی در این عرصه ورود نخواهد یافت.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بعنوان ید واحد در کنار یکدیگر انجام وظیفه می‌کنند، بیان کرد: فرزندان سرباز ایران زمین در پادگان‌ها بیکار نیستند بلکه لحظه به لحظه قابلیت‌های دفاعی و عملیاتی خود را بالا می‌برند تا بتوانند به شایستگی عمل کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه ما باید دژ و قلعه باشیم، گفت: یعنی اگر تیری می‌خواهد به سمت کشور رها شود اول باید به سینه ما بخورد تا ملت آسایش داشته باشد.

امیرپوردستان خاطرنشان ساخت: نیروهای مسلح در کنار هم براساس طرح‌های دفاعی مشخص عمل می‌کند و اگر خطری از مرزهای شمالی جنوبی شرقی و غربی وارد کشور شود در این صورت مشخص می‌شود که چه یگانی وارد عمل شود.

وی گفت: اگر دشمنان خیال خام تهاجم را عملی نمی‌کنند یکی از دلایل اصلی آن پا در رکابی نیروهای مسلح است زیرا نیروهای مسلح ما انگشت به ماشه هستند و مردم مطمئن باشند تمامی حرکت‌ها در منطقه و فرا‌منطقه رصد می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.