محسن رضایی: رییس جمهور شوم سربازی حرفه‌ای را جایگزین سربازی اجباری خواهم کرد

خورنا: محسن رضایی می گوید رییس جمهور شوم یارانه دانشجویی می دهم.

محسن رضایی در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با بیان اینکه اقتصاد دولتی و تک محصولی بودن آن، کشور را از لحاظ شرایط اقتصادی در وضعیت نامناسبی قرار داده است، گفت: اصلاح ساختارهای اقتصادی، مدیریت اقتصادی صحیح و بکارگیری سیاست خارجی مناسب و کارشناسانه می تواند راه گشای مسائل اقتصادی شود.

وی تصریح کرد: کشور از یک سوء مدریت اقتصادی رنج می‌برد که باید در مرحله اول مدریت مناسب اقتصادی را جایگزین سیاست‌های اقتصادی و پس از آن برنامه‌های دیگر را به موازات آن اجرا کنیم.

وی با بیان این‌که، شاهد سیاست زدگی فرهنگ، ورزش و اقتصاد کشور هستیم، گفت: همه این موارد مقوله‌ای جداگانه دارند که باید مرز مشخصی بین آنها حاکم باشد، ولی متاسفانه امروز تمامی بخش‌های کشور از سیاست زدگی رنج می‌برد که باید این فساد را از جامعه ریشه کن کرد.

اهم اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را به نقل از ایسنا بخوانید؛

* اقتصاد مردمی باید جایگزین اقتصاد سوسیالیتی و لیبرالیستی قرار گیرد، طرح فدرال اقتصادی مطرح شده، خاص محیط سیاسی و فرهنگی کشور طراحی شده که اگر تحقق یابد شاهد پیشرفت چشمگیر کشور و شکوفایی آن خواهیم بود.

*اگر رییس جمهور شوم بی شک رژیم صهیونیستی و دیگر کشور های غربی هیچگونه تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، نخواهند داشت؛ چرا که در رابطه با این موضوع تمامی شبهات موجود در رابطه با مسائل هسته ای کشور را برطرف خواهیم کرد و گفت‌وگو های جامع‌تری را دنبال می‌کنیم تا دیگر بهانه‌ای برای تهدید وجود نداشته باشد.

* اصل هدفمندی یارانه‌ها باید ادامه باید، ولی متاسفانه اجرای این قانون در کشور با مشکلاتی همراه است به طوریکه به جای تاثیر مستقیم در اقتصاد کشور، تاثیر معکوس دارد. ارائه یارانه کشاورزی و دانشجویی را نیز در دستور کار قرار داریم که به طور مفصل ابعاد مختلف آن بازگو خواهد شد.

*تیم کاری خود را اعلام خواهم کرد تا مردم با توجه به آن تصمیم گیری داشته باشند، اگر رییس جمهور شوم رییس بانک مرکزی را خانم قرار خواهم داد.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در رابطه با ائتلاف انتخاباتی، اظهار کرد: با ائتلاف قبل از انتخابات مخالفم، چرا که معتقدیم تفرقه جدیدی را به وجود می آورد، برای همین ائتلاف پس از پیروزی در انتخابات را مطرح کردیم و در تشکیل دولت از ظرفیت تمامی نخبگان استفاده خواهیم کرد.

* اگر رییس جمهور شوم سربازی حرفه‌ای را جایگزین سربازی اجباری خواهم کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.