مردم منتظر تغییر قیمت خودرو نباشند

خورنا: در حالی شورای رقابت امروز اولین جلسه رسمی خود را برای تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو برگزار می کند که به گفته رئیس شورای رقابت، قیمت‌های جدید خودرو امروز نهایی نخواهد شد.

بر اساس تصمیمات جدیدی که در دولت و تحت فشار رسانه‌ها و افکار عمومی اتخاذ گردید، قرار شد قیمت خودروها که به تازگی افزایش سرسام آور یافته و مصوبات دولت هم در این افزایش قیمت‌ها بی تاثیر نبوده است، کاهش یابد.

سازوکار کاهش قیمت ها هم تعیین دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو در شورای رقابت با همکاری سازمان حمایت و خودروسازان اعلام شده است که قرار است اولین جلسه شورای رقابت با این دستور کار امروز برگزار شود و احتمالا در این جلسه ارقامی درباره میزان کاهش سطح عمومی قیمت خودروها بدون اعلام قیمت نهایی تک تک خودروها مشخص شود.

رئیس شورای رقابت در این زمینه با تأکید براینکه قیمت نهایی خودرو در جلسه امروز شورا مشخص نمی‌شود، گفته بود: کارگروه ویژه‌ای برای روش‌شناسی تعیین قیمت از هفته قبل در شورا تشکیل شده است.

جمشید پژویان درباره تعیین تکلیف قیمت خودرو در جلسه فردای شورای رقابت، اظهار داشت: نباید انتظار داشت که امروز قیمت خودرو مشخص می‌شود چراکه برای تعیین قیمت نهایی به زمان احتیاج داریم.

وی با بیان اینکه کارگروه روش شناسی تعیین قیمت خودرو از هفته گذشته در شورای رقابت تشکیل شده است، افزود: این کارگروه باید اقدامات کارشناسی را انجام دهد و بعد از نهایی شدن این اقدامات قیمت خودرو در شورای رقابت مشخص می شود.

رئیس شورای رقابت تأکید کرد: امروز قبل از تشکیل جلسه شورای رقابت ابتدا کارگروه روش شناسی جلسه‌ ای خواهد داشت و سپس بنده گزارش این کارگروه را در شوار قرائت خواهم کرد. امیدوارم تا قبل از پایان سال و نهایتاً پایان هفته این قیمت‌ها نهایی شود.

به گزارش تسنیم،پژویان درباره میزان کاهش قیمت خودرو در شورای رقابت گفت: اینطور نیست که اعضاء شورای رقابت دور یک میز بنشینند و قیمت خودرو را تعیین کنند چراکه قیمت گذاری خودرو باید از طریق کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.