اولین واکنش علما به پیام تسلیت احمدی نژاد: عزای عمومی برای مرگ چاوز اشتباه است

خورنا: یک استاد حوزه اعتقاد دارد که اعلام شدن عزای عمومی برای چاوز در کشور یک حرکت اشتباه بوده است.

حجت‌الاسلام سید مهدی طباطبایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار نامه با درست نداستن ادعای رئیس جمهور در مورد رجعت چاوز همراه با حضرت مسیح و امام عصر گفت: اینگونه صحبت کردن نه وجه شرعی داد و نه وجه قانونی.

این استاد حوزه افزود: این سخنان نظر شخصی رئیس جمهور است و بهتر بود می‌گفتند که چاوز در مسیر حضرت عیسی گام بر می‌داشت و در راه این پیامبر الهی زندگی کرده است.

حجت‌الاسلام طباطبایی با اشتباه خواندن اعلام کردن عزای عمومی برای یک فرد خارجی در کشور تصریح کرد: درست است که چاوز دوست و همراه ایران بوده است و در راه مقابله با استکبار قدم برداشته است، ولی اعلام کردن عزای عمومی برای ایشان یک حرکت اشتباه بود.

وی افزود: این حرکت هم از آن دسته از تندروی‌هایی است که در جامعه ما اتفاق می‌افتد. این حرکت کار خوبی نبود و شاید بازی سیاست باعث شده است در ایران از سوی رئیس جمهور عزای عمومی اعلام شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • شهاب این علما هم که نمیزارن دولت نفس بکشن.هی این بده اون اخه این حرامه اون حلاله.اگه راست میگین یه فکری بحال این مردم بدبخت بکنین.
  • پری همین امثال طباطبایی ها باعث میشن جووناازاسلام زده شن دیگه چون اسلام واقعی روخودشونم نشناختن.چه فرقی داره ایرانی باشه یانه این حرف طباطبایی مثل اعراب جاهلیته.