بیمه پراید ۸۰۰ هزار تومان می‌شود؟

خورنا: آتیه شفیعی‌ثابت اظهار داشت: به‌طور قطع افزایش نرخ دیه برای شرکت‌های بیمه مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که در سال‌جاری با مسایل زیادی دست و پنجه نرم می‌کردیم، افزود: تعداد زیادی از خودرو‌ها با وجود این‌که بیمه شخص ثالث اجباری است، نمی‌توانند بیمه شخص ثالث داشته باشند. این در حالی است که شرکت‌های بیمه‌ای، نرخ را تعدیلی حساب کردند.

عضو انجمن صنفی کارفرمایی کارگزاران رسمی بیمه ادامه داد: اگر بخواهیم براساس قیمت واقعی دیه نرخ بیمه شخص ثالث را حساب کنیم، نرخ این بیمه حداقل یک میلیون تومان می‌شود.

شفیعی‌ثابت با بیان این‌که با نرخ تعدیلی که شرکت‌های بیمه داشتند، در حال حاضر ۴۵۰، ۵۰۰ هزار تومان نرخ بیمه شخص ثالث است و شرکت‌های بیمه‌ای واقعا در این قضیه زیان می‌بینند، متذکر شد: در این شرایط تعداد اتومبیل‌هایی که بیمه نمی‌کنندافزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان نرخ بیمه را قسط‌بندی کرد، چراکه فشار زیادی به اقشار جامعه وارد می‌شود و مشکل‌ساز خواهد بود.

عضو انجمن صنفی کارفرمایی کارگزاران رسمی بیمه در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید نرخ بیمه شخص ثالث چقدر می‌شود؟ گفت: با این شرایط و افزایش حدد ۲۰ درصدی نرخ دیه، ثالث پایه حداقل ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.

به گزارش اقتصادپرس،شفیعی‌ثابت افزود: شرکت‌های بیمه‌ای اگر دوباره هم بخواهند نرخ بیمه را تعدیل و مراعات حال بیمه‌شوندگان را بکنند، حداقل برای بیمه شخص ثالث یک پراید ۸۰۰ هزار تومان باید پرداخت کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.