به دنبال ارتقای شبکه دوربین های مداربسته حاصل شد؛

ضریب ایمنی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزایش یافت

با اتکاء به توان و دانش بومی، سرعت پایش تصویری بخش‌ها و نقاط استراتژیک مجتمع بندری امام خمینی(ره) با هدف رعایت الزمات پدافند غیرعامل ارتقاء یافت.

خورنا| هدایت اله ترحم : به گزارش خورنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به لزوم اهتمام هرچه بیشتر به مقوله ایمنی، مدیریت وکاهش سوانح بندری و دریایی بیان داشت: با هدف افزایش سرعت و دقت تصمیم‌گیری مدیران در شرایط بحران و افزایش ضریب پدافند غیرعامل، علاوه بر ارتقای شبکه دوربین‌های مداربسته مجتمع بندری، سالن اجتماعات مرکزی این اداره کل مجهز به سیستم پایش تصویری و قابلیت نمایش گسترده از طریق ویدئو وال شد.

دریس در ادامه افزود: به عنوان یکی از راهبردهای سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه‌ی ارتقاء ضریب ایمنی محل استقرار تجهیزات استراتژیک و راهبردی و با هدف پیشگیری از بروز انواع سوانح ارتقاء ایمنی کار و کارکنان، بخش‌های عملیاتی این مجتمع بزرگ بندری تحت پایش مستمر قرار گرفت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مدیران در شرایط بحران و در صورت لزوم می‌توانند با تشکیل جلسه مشترک مدیریت بحران کلیه نقاط این مجتمع بزرگ بندری را از قبیل اسکله ها، بار اندازها، اراضی پشتیبانی، درب دسترسی به مجتمع بندری، آبراه کشتیرانی و بزرگراه بندر تا میدان پلیس راه را با استفاده از سامانه گسترده دوربین‌های مداربسته به صورت پخش زنده رصد نموده و نیز با قابلیت کنترل سامانه یاد شده به زوم و بزرگنمایی، به موقعیت و تصاویر مورد نظر خود دست یابند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان کاهش خطرات، کاهش ریسک تجهیزات و نیز حصول اطمینان از عملکرد شرکت‌های تخلیه و بارگیری را از دیگر مزیت‌های بهره‌گیری از این امکانات برشمرد.