افزایش ۵۰ درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی‌

خورنا: رضا قاضی معاون برنامه‌ریزی سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره نرخ پیشنهادی سازمان تاکسیرانی به شورای شهر تهران‌، اظهار داشت: با توجه به وضعیت موجود، افزایش قیمت‌ خودروها و لوازم یدکی آنها حدود ۵۰ درصد افزایش نرخ در نظر گرفته شده است و آن را در قالب لایحه به شورای شهر تهران ارائه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: امیدوراریم با توجه به واقعیت‌ها نرخ تعیین شود اما اگر شورای شهر با نرخ پیشنهادی سازمان موافقت نکند بهتر است یارانه‌ای برای کمک به تاکسیران‌ها در نظر گرفته شود زیرا در غیر این صورت آنها برای امرار معاش و هزینه‌های جاری زندگی خود دچار مشکل می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه قیمت‌های واقعی بیشتر از آن چیزی است که ما برای نرخ کرایه‌ها تعیین کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: همیشه نرخ تصویب شده برای کرایه‌ها پایین‌تر از نرخ تورم بوده است یعنی تفاوت قابل توجهی بین میزان تورم و نرخ کرایه‌ها وجود داشته است.

وی درباره افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی نیز تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد تاکسی‌ها در تهران خطی هستند؛ درصدی از آنها تاکسیمتر دارند و در فرودگاه یا راه‌آهن فعالیت می‌کنند بنابراین حدود ۵ درصد تاکسی‌ها گردشی هستند و ممکن است مرتکب تخلف شوند که این امر در هر جامعه‌ای وجود دارد.

قاضی خاطرنشان کرد: در برخی خطوط خطی نرخ کرایه‌ها به گونه‌ای تصویب شده که در آنها ۲۵ یا ۵۰ تومانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعضا ممکن است برخی از آنها به دلیل کمبود پول خرد آن را نپردازند اما بر اساس آمارهای سازمان یک تاکسی خطی حدود ۵۰ الی ۶۰ نفر را جا به جا می‌کنند و اگر به همه آنها ۲۵ یا ۵۰ تومانی را نپردازند رقم آن در طول روز بسیار ناچیز است و به مردم فشاری نمی‌آورد.

به گزارش تسنیم،وی در پاسخ به این پرسش که نرخ پیشنهادی سازمان برای افرادی که جزء مسافران آنها به شمار می‌آیند رقم سنگینی خواهد بود؟ اظهار داشت: ما نیز جزء مصرف کنندگان هستیم اما سازمان و تاکسیران‌ها هم نمی‌خواهند نرخ کرایه‌ها افزایش یابد، آنها نیز به دنبال این هستند که نرخ پایین‌تری دریافت کرده و مسافر بیشتری جا به جا کنند اما بسیاری از هزینه‌ها افزایش یافته و دولت نیز آن را پذیرفته به همین دلیل افزایش یارانه‌ها را مد نظر دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.