توضیحات استاندار خوزستان در خصوص سفر دو روزه خود به تهران

استاندار خوزستان امروز چهارشنبه یکم اردیبهشت ۱۴۰۰ در خصوص دستاوردهای سفر کاری دو روزه خود به تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خورنا قاسم سلیمانی دشتکی امروز چهارشنبه در این زمینه توضیح داد: در روز اول سفر ابتدا در راستای مسائل انتخابات و موضوعات اجتماعی و همچنین مطالبات اقشار مختلف با معاونان امنیتی، سیاسی و منابع انسانی وزارت کشور جلساتی برگزار شد.

استاندار خوزستان افزود: در ادامه در وزارت صمت دیدار کاری خوبی با دکتر قبادی معاون وزیر صمت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور داشتیم و در خصوص ذخایر کالاهای اساسی به ویژه در زمینه کمبود مرغ مباحثی مطرح شد.

سلیمانی ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط بازار استان از این جهت وضعیت خوبی ندارد و میزان وجود این کالا در کشتارگاه ها با میزان مصرف مردم هماهنگی ندارد و کمبود زیادی داریم توافق کردیم که در اسرع وقت حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد به استان حواله شود و پس از آن ۳۰۰ تن دیگر و در مرحله بعد ۲۰۰ تن دیگر ارسال شود و قرار شد از واردات هم هزار تن به خوزستان تخصیص دهند که در مجموع ۱۷۰۰ تن می شود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: با رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها نیز جلسه ای برگزار شد که اعتبار خوبی برای کمک به بخش های مختلف در نظر گرفته شد و برای شیوه جذب اعتبارات هماهنگی شد؛ قبل از عید نوروز هم اعتبارات خوبی برای حقوق آبداران گرفتیم و پیگیر سایر موارد هستیم که به نتیجه برسد.

سلیمانی بیان کرد: در ادامه با معاون اول رئیس‌جمهور جلسه داشتم و مصوبات سفر ایشان به استان را مرور کردیم؛ در این جلسه مسکن بندر امام و شیوه واگذاری زمین، موجودی انبار ها در گمرکات و بنادر را بررسی کردیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: در این جلسه با توجه به فصل برداشت و نیاز به وسایل حمل و نقل به طور همزمان هم برای ترخیص کالاهای موجود در گمرکات و بنادر و هم برای بارگیری محصولات کشاورزی تبادل نظر شد همچنین در خصوص دو نرخی بودن شکر صحبت کردیم و قرار شد احتمالاً تا پایان ماه رمضان تک نرخی شود که از سرگردانی بازار جلوگیری شود.

سلیمانی عنوان کرد: در پایان برنامه های روز اول سفر با تعدادی از سرمایه‌گذاران در دفتر کار دیدار هایی داشتیم.

نماینده عالی دولت در استان در خصوص روز دوم سفر خود توضیح داد: دیدار خوبی با وزیر راه و شهرسازی داشتم و مروری بر کل پروژه های بخش راه استان داشتیم و یکایک پروژه ها روی نقشه بررسی شد و برای تسریع در اجرای پروژه ها تبادل نظر شد.

استاندار خوزستان ادامه داد: در ادامه جلسه ای با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیران سازمان برنامه و بودجه داشتیم و برای تامین منابع مالی پروژه ها توافقاتی صورت گرفت.

سلیمانی عنوان کرد: در این جلسه توافق شد سفر مشترکی با حضور ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر راه برای بررسی مسائل استان انجام شود و عملیات اجرایی پروژه ساخت جاده اهواز ایذه لردگان آغاز شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین نشستی با معاون توسعه مناطق روستایی ریاست جمهوری داشتیم و در این نشست حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان برای روستاها و مناطق محروم استان برای پروژه های راهسازی، آب شرب، بیمارستانها و سایر نیازها در نظر گرفته شد و قرار شد معاون توسعه مناطق روستایی ریاست جمهوری پس از ماه مبارک رمضان سفری داشته باشند که در خصوص نحوه توزیع این اعتبارات تصمیم گیری شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: جذب این اعتبار فرصت بسیار خوبی برای استان است و میتواند حرکت موثری در جهت محرومیت زدایی باشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین جلسه‌ای با وزیر نفت در خصوص ساماندهی مسئولیتهای اجتماعی داشتیم. در این جلسه طرح پیشنهادی ارائه شد و قرار شد سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت در روزهای آینده جمع‌بندی کنند و به دولت با ارائه راهکار بدهند و امیدوارم این طرح نتیجه بدهد و اگر نتیجه بدهد عدد بسیار بالایی ظرف ۴ سال آینده برای حل مشکلات آب شرب، فاضلاب و روان آب های سطحی و پیشگیری از سیل و راه تخصیص داده میشود.

استاندار خوزستان همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار نقل قول پیرامون ناپدید شدن محموله مرغ در مسیر بوشهر گفت: چنین چیزی را مطرح نکرده ام و بیان این نقل قول از سوی من نادرست است.