تغییر رنگ بندی شهرستان هندیجان از نارنجی به زرد به چه معناست / مراسم عزا و عروسی در شهرستان همچنان ممنوع است

به گزارش خبرگزاری خورنا “دکتر داود رئیسی مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان در این زمینه خطاب به مردم شریف هندیجان بیان داشت: در پی تغییر وضعیت رنگ بندی شهرستان از نارنجی به زرد بسیار خرسندیم که با مشارکت بسیار خوب، همدلی و همکاری مردم، اصناف، ادارات و ارگانها این تغییر مثبت در شهرستان ایجاد شد، اما همه ماجرا این نیست!

وی ادامه داد: ملاک رنگ بندی بر اساس تعداد موارد بستری در شهرستان میباشد که با توجه به کاهش موارد بستری این تغییر ایجاد شد، اما در شهرستان همچنان موارد مثبت سرپایی به تعداد قبل وجود دارد و نباید تحت تاثیر این تغییر رنگ در رعایت دستورالعملها سهل انگاری کنیم، چرا که با کوچکترین بی توجهی در رعایت پروتکلهای بهداشتی به سرعت وضعیت شهرستان خطرناک خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه در سطح شهر، دوباره نشانه هایی از سهل انگاری در میان اصناف دیده میشود که با تجمعات بدون ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی احتمال انتقال بیماری را افزایش میدهند. به هیچ وجه با ناقضان پروتکلهای مقابله با کرونا، مدارا نخواهیم کرد و در چهارچوب قانون حداکثر جریمه (۲ هفته پلمب) را برای آنان در نظر خواهیم گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت: از همه شهروندان محترم تقاضامندیم همچنان و همانند گذشته رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار جدی خود قرار دهند دراین مورد به هیچ وجه سهل انگاری نکنند، چرا که وضعیت زرد بسیار شکننده است و ممکن است هر لحظه دوباره به وضعیت نارنجی برگردیم.

دکتر رئیسی در پایان خاطر نشان کرد برگزاری مراسم ختم و عروسی همچنان در شهرستان ممنوع میباشد و با برگزار کنندگان این گونه مراسم برخورد خواهد شد .