مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران: چشم همه به ورقهای تولیدی شرکت فولاد اکسین است

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت، برای کشوری مانند ایران که به دلیل داشتن صنایع گسترده، نیاز فراوانی به لوله دارد، واردات ورق از خارج کشور خیلی افتخار نیست و لذا از اینکه چنین محصولی در شرکت فولاد اکسین تولید می‌شود جای تقدیر و مباهات دارد.

به گزارش خبرگزاری خورنا و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین، مهندس تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در اولین روز از بیست پنجمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی تهران به اتفاق هیات همراه از غرفه اکسین بازدید و طی گزارشاتی از سوی مدیران این شرکت در جریان تحولات رو به رشد اکسین قرار گرفت.

وی در این بازدید با ابراز خشنودی از نهایی شدن زنجیره تولید لوله در کشور توسط مجموعه فولاد سازان داخلی گفت، همه چشم ها به وورق های تولیدی شرکت فولاد اکسین است.

در ادامه مهندس هیزم بر مدیر متالورژی و روشهای تولید از تولید آزمایشی ورق با اسلب ۳۰۰ میلیمتر در اکسین خبر داد و گفت، این اسلب توسط شرکت فولاد مبارکه برای اولین در کشور به صورت آزمایش تولید شده است و قرار است در اکسین به ورق تبدیل شود که در صورت موفقیت بر ظرفیت و کیفیت محصولات این شرکت تاثیر به سزایی خواهد داشت.

وی بیان کرد، با تغییر ایجاد شده در اسلب مورد نیاز، هر اسلب x۷۰ به دو ورق جهت لوله ۵۶ اینچ تبدیل خواهد شد که مطابق با تولیدات کارخانه های مشابه در دنیا می باشد.

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز در پایان گفت، برای کشور ایران که صنعت گسترده ای دارد و نیاز فراوانی به لوله دارد، واردات ورق از خارج کشور خیلی افتخار نیست و لذت میبریم از اینکه این محصول در کشور تولید شود و از همه کارکنان اکسین تقدیر نمود.