لزوم توجه جدی و حساسیت مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی در شهرستان هندیجان

به گزارش خبرنگار خورنا  از شهرستان هندیجان جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان هندیجان به ریاست علی بویری فرماندار و با حضور اعضا در سالن جلسات اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار هندیجان در این جلسه گفت: حسب دستورالعمل ستاد ملی کرونا و با هدف اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کوئید ۱۹ (رعایت فاصله گذاری اجتماعی) برگزاری هرگونه تجمع و مراسم عروسی و ترحیم و سایر مراسمات مذهبی و ملی در هندیجان تا پایان محدودیت های ابلاغی ممنوع و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: نصب بنر ترحیم در سطح شهر و همچنین انتشار آگهی در فضای مجازی و ارسال پیامک های انبوه برای حضور در این مراسمات ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان هندیجان اظهار کرد: در حال حاضر طبق مصوبات ستاد ملی کرونا ورود و خروج وسایل نقلیه در شهرهای با وضعیت قرمز ممنوع است،هندیجان جزء شهرهای قرمز نیست ولی در صورت لزوم و تغییر شرایط باید آمادگی کامل را برای مسدود نمودن مسیرهای ورودی و خروجی شهرستان داشته باشیم.

فرماندار هندیجان با اشاره به اینکه مطابق نظر کارشناسان و متخصصین امر این دوره (هفته های پیش رو) جز حساسترین و در عین حال سیاهترین مرحله پاندمی ویروس کرونا است عنوان داشت: باید درجه حساسیت مردم نسبت به این ویروس خطرناک و مهلک را بالا ببریم و مردم بایستی بیش از گذشته اهمیت ماسک زدن را به درستی درک کنند و تاکنون نیز تحقیقات علم پزشکی تنها راه پیشگیری از انتقال و گسترش این ویروس را استفاده از ماسک می دانند.
رئیس شورای سلامت شهرستان هندیجان در پایان نیز بر بازرسی مستمر از واحدهای صنفی و برخورد قاطع و قانونی با افراد و واحدهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تاکید نمودند.