با هدف مدیریت مصرف آب ساخت ۲ طرح بزرگ زیست محیطی پتروشیمی شهید تندگویان آغاز شد

با حضور مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان و مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان، عملیات اجرایی دو طرح جدید زیست محیطی این شرکت با سرمایه‌گذاری بیش از ۲.۵ میلیون یورو و ۲۱۰ میلیارد ریال و با هدف صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خورنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی شهید تندگویان، با حضور مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان و جمعی از مدیران صنعت پتروشیمی، عملیات کلنگ زنی و اجرای دو پروژه مهم زیست محیطی در ماهشهر به زمین زده شد.
بر این اساس، با سرمایه‌گذاری بیش از ۲.۵ میلیون یورو و ۲۱۰ میلیارد ریال، عملیات اجرایی ساخت دو پروژه سیستم تصفیه و بازیافت آب بلودان برج‌های خنک کننده و راکتور‌های بی‌هوازی تصفیه خانه فاضلاب پتروشیمی شهید تندگویان آغاز شد.
هدف از ساخت و بهره برداری از پروژه سیستم تصفیه و بازیافت آب بلودان برج‌های خنک کننده، استفاده بهینه از منابع آب، بازیافت آب برج‌های خنک کننده با استفاده از تکنولوژی مدرن، تامین کمبود آب RO برج‌های خنک کننده در فصول گرم و صرفه جویی در مصرف آب است.
اجرای این پروژه زیست محیطی با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیون یورو و ۶۰ میلیارد ریال و در راستای استفاده بهینه از منابع آبی کشور و صرفه جویی روزانه بیش از ۲۴۰۰ متر مکعب آب بلودان، کاهش میزان و شدت مصرف آب و تولید فاضلاب کلید خورده است.
علاوه بر این، پروژه احداث راکتور‌های بی‌هوازی تصفیه‌خانه فاضلاب هم با هدف افزایش ظرفیت تصفیه بی‌هوازی تصفیه خانه پتروشیمی شهید تندگویان به منظور کاهش اثرات ناشی از نوسانات کیفی به واحد‌های پایین دست، سهولت انجام عملیات تعمیر و نگهداری راکتور‌های بی‌هوازی موجود به منظور تامین شرایط مطلوب راکتور‌ها و کمک به ارتقای راندمان واحد‌های هوازی و در نهایت عملکرد تصفیه خانه آغاز شد.
کلنگ ساخت این پروژه هم با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال و به منظور کاهش مصرف انرژی و حذف موثر آلاینده ها، افزایش راندمان کل تصفیه خانه و انتقال آلودگی کمتر به واحد‌های تصفیه پایین دست به زمین زده شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.