به همت کارشناسان دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان انجام شد

بومی‌سازی طراحی چراغ‌های دریایی بندرامام خمینی

با هدف قطع وابستگی به شرکت‌های تولید کننده خارجی و صرفه جویی ارزی، فرآیند طراحی چراغ های دریایی با بهره گیری از توان و دانش داخلی بومی سازی شد

خورنا | هدایت اله ترحم : به گزارش خورنا به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره اهتمام کارشناسان دریایی این مجتمع بزرگ بندری به کاهش هزینه‌ها در فرآیند تهیه و تأمین قطعات چراغ های دریایی از شرکت های تولید‌کننده خارجی و به منظور تحقق شعار سال جاری، بیان داشت:
با توجه به هزینه هنگفت تأمین و تهیه قطعات چراغ های دریایی و به منظور نیل به خودکفایی در این زمینه، مطالعات مرتبط به بومی سازی طراحی چراغ های دریایی انجام شد.
دریس در ادامه افزود: در جریان طراحی چراغ‌های دریایی در نمونه‌های اولیه این امکان فراهم شد که تجهیزات مذکور به روش تعویض قطعه به قطعه تعمیر و مجددا به بهره‌برداری برسد و از تعویض کلی و صرف هزینه‌های بیشتر پیشگیری شود.
وی در ادامه افزود: پس از مرحله طراحی و کدینگ چراغ های دریایی که با هزینه‌ای در حدود ۱۰۰ میلیارد ریال انجام شد، زمینه لازم برای راه اندازی خط تولید فراهم می شود.
یادآور می شود چراغ‌هایی دریایی بخشی از تجهیزات علائم کمک ناوبری هستند که به ارتقای ایمنی تردد شناورها در مسیر آبراه ها کمک شایانی می کند.