حیاتی: کوچک شدن محدوده شهرستان ماهشهر به صلاح نیست

خورنا: رئیس شورای اسلامی شهر بندر ماهشهر گفت: کوچک شدن محدوده این شهرستان به صلاح نمی‌باشد.

به گزارش خورنا، سعید حیاتی ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به گذشته بندر ماهشهر به عنوان یک منطقه بزرگ که تا هندیجان بود و از سوی دیگر تا شادگان می‌رسید و کمک‌های زیادی که به شهرهای اطراف کرده بود تا به شهرستان تبدیل شوند این محدوده روز به روز کوچک و کوچک‌تر شده است.

وی اظهار داشت: این شهر پایه و پایلوت،  دارای آزادراه، راه‌آهن، فرودگاه، بندر و… می‌باشد و از ویژگی‌های بسیار خاص برخوردار است.

حیاتی بیان کرد: در بحث شهرستان شدن بندر امام خمینی(ره) نکاتی داشتیم که وجود یک شهرستان بزرگ بنام بندر ماهشهر می‌تواند به جذب بهتر عوارض و عایداتی که به سرنوشت شهرستان گره خورده‌اند مهم و اساسی باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندر ماهشهر اظهار داشت: ما حتی در شورای شهرستان به دنبال ایجاد توانمند سازی بین این ۲ شهر بوده و هستیم که یک شهرستان بزرگ باتوانمندی و قابلیت و پتانسیل بالایی بمانیم.

مهندس حیاتی عنوان کرد: ما دوست داریم شهروندان عزیز بندر امام (ره)هم به حق خود رسیده و به شهرستان هم تبدیل بشوند، ولی به رغم همه موارد بحث حد و حدود برای ما بسیار پراهمیت است و ما با جدیت مسئله را دنبال می‌کنیم که در تقسیم عوارض، عایدات و محدوده عدالت کاملاً رعایت شده  و براساس سرانه جمعیت این اتفاق بیفتد و حقی از ۲۴۰ هزار نفر شهروندان بندر ماهشهر هم  ضایع نشود. وی ذکر کرد: ما اینجاییم که نگذاریم حقی از کسی تضییع شود و وظیفه اصلی ما صیانت از حقوق مردم عزیز بندر ماهشهر است.

سعید حیاتی ادامه داد: تمام تلاش ما اینست که حقی از لحاظ هویتی، میراثی، تاریخی، سرزمینی، عوارض آلایندگی و ارزش افزوده و… از کسی خورده نشود.

وی تأکید کرد: بنده هشدار می‌دهم اگر بخواهند عوارض آلایندگی و ارزش افزوده را از بندر ماهشهر بگیرند شهرداری حتی نمی‌تواند حقوق پرسنل خود را تأمین کند. وی افزود : شوراها بر اساس قانون اساسی نهادی است که وظیفه بررسی مشکلات و ارایه پیشنهادات کلان منطقه را به مدیریت‌ها دارد.

وی ادامه داد: البته شوراها هنوز هم در کشور ما نوپا به حساب می‌آیند و برخی وظایف و اختیارات آنها مقفول مانده است. در حال حاضر شوراها، شورای شهرداری هستند و نه شورای شهر و دخالتی بر دیگر مسایل شهر ندارد که با اصل شوراها متناقص است.

حیاتی تصریح کرد: شوراها در کشورهای اروپایی سابقه ۵۰، ۶۰ ساله دارد و غیر از بحث‌های امنیتی و حاکمیتی بقیه کارها با شوراهاست ولی متأسفانه در کشور ما این اطمینان هنوز ایجاد نشده است.

وی توضیح داد: باید این اطمینان‌سازی اتفاق بیفتد و باید از این اطمینان در جهت مثبت استفاده کرد و اختلافات و مناقشات را وارد کارهای اجرایی شهر نکنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جمعي از جوانان ماهشهر به خداوندي خدا اگر ذره اي از خاك پاك ماهشهر كم شود آنگاه جوانان غيور و بزرگان و شيرزنان و مردان بندر مظلوم ماهشهر بيتفاوت نخواهند نشست و بغض فروخورده خود را پس از سالها سكوت معنادار كه فقط بخاطر حفظ آرامش و وحدت بوده را خواهد شكست و آنگاه ديگر هيچ چيز جلودار اين سيل خروشان برآمده از سينه هاي سوخته مردم شهرماه نخواهد بود مردمي كه در طول تاريخ معاصرشان نشان داده اند كه اگرچه صبور و نجيب هستند ولي به گاه نياز و بهنگام تجاوز به حقشان از پاي نخواهند نشست و همانگونه كه با بزرگترين متجاوزان آن روزگار يعني استعمار انگليس براي احقاق حقشان با آن امكانات كم جنگيدند و كفتار طمع و زياده خواهي را پس زدند و باعث تحسين جهانيان شدند اين بار نيز اگر نياز باشد دوباره رخت پايمردي به تن خواهند كرد.....پس اگر باور نداريد اين گوي و اين ميدان...ياعلي.
  • رضا زلزله وای ترسیدم نه تن خدا میگم میخواد محدوده بیارید داخل شهر اصلان بندرامام خمینی واسه خودتون شما چی فکر کردید قانون یکی نه شما نه صدتا شماها میتونه حقمون بخوره زکی
  • فرهاد جوانانان قيور قول قولي معشور نه جون من ترسيديم زياد زر زر نكنيد نونت داديم الان دم دراورديد بيچاره ها سربندر نبود الان بايد يا چوپوني ميكرديد يا ماهي گيريى! ما هم ميگيم اگر وجبي از خاك شهر عزيزمان رو چپاول كنيد هيچكدامتون زنده نخواهيد ماند تا پيروزيتان را جشن بگيريد اين گوي اين ميدون بسم الله
  • جمعی از جوانان بندرامام خمینی (ره) شما حرف از پایمال شدن حق نزنید لطفا که در این حرفه یدِ طولایی دارید ... این مردم متین و محترم بندرامام خمینی بوده اند که سال ها بی عدالتی و اشغالگری مسئولین ماهشهری رو تحمل کردن ! انصاف به خرج دهید ! اما یه راه هست اونم مذاکره ی مستقیم و برابر . از مردم فهیم و متین بندرامام خمینی درخواست کنید تا برای نابود نشدن ماهشهر لطف کرده و بخشی از درآمد پتروشیمی ها رو به شماها بدهند ... البته با ذکر این هشدار که : مبادا لطف مردم بندرامام خمینی به وظیفه تبدیل شود ! موفق باشید ... دوستان .
  • نام(لازم)... جناب آقای حیاتی ؛ اذعان بفرمایید که برای حقی که ندارید و سال ها به غصب و به ظلم و با نادیده انگاشتن حقوق مسلم مردم بندرامام ، از آن ها گرفته اید ، تلاش می کنید . انصاف داشته باشید جناب حیاتی ! شما رئیس شورای شهر ماهشهر هستید و حتماً قدری اطلاعات درباره ی گذشته ی بندرامام خمینی دارید یا اگر ندارید هنوز بزرگانی هستند که تاریخ پیدایش بندرامام رو براتون بازگو کنند . فلسفه ی پیدایش بندرامام خمینی هیچ ارتباطی با وجود شهر ی قدیمی به نام ماهشهر در 15 کیلومتری آن نداشته است. این ها داستانی کاملا جداگانه داشته اند . اما مسئولین دور اندیش ماهشهری در گذشته به محض این که دیدند که یک منطقه ی بندری عظیم و صنعتی در کنارشان شکل گرفته است شروع به دوشیدن آن و حتی به تصاحب در آوردن آن کردند. حال نسل جدید ، به گذشته ی خود آگاه شده و بیش از این ، تاب دیدن غارتگری و پایمال شدنِ حقش را ندارد ! بیایید با این جوانان مذاکره کنید ، شاید با شما کنار بیایند و از آن جایی که این جوانان پدرانی فداکار و با گذشت داشته اند این ها هم به نابودی شما راضی نیستند و سهمی هم برای شما در نظر خواهند گرفت ... شما رو به انصاف و عدالت دعوت می کنم ... فروتنانه !
  • جراحی من من همیشه با حقیقت و قانون موافق هستم و آنطورکه بزرگان ماهشهری شنیده ام درجواب نظ نظرات دوستان عرض کنم که اولا" قبلا" ماهشهری نبوده و تاشهرستان رامشیر جزء حوزه شهرستان هندیجان بوده و ماهشهری فعلی یک منطقه بنام معشوربودهو بیش از نیمی از جمعیت حال ماهشهرهندیجانی هستند و بخشی ازبندرامام و بلاخره این شهرشتان پتانسیل شهرستان شدن رادارد و درمجلس قبلی نماینده وقت آقای حاج خلیل حیات مقدم انصافا" زحمات اصلی و زیادی رابرای شهرستان شده کشیدو خود مردم هم می دانندکه اگرتااین لحظه حیات مقدم بود جشن شهرستان شدن آن برگزارشده بود.خواهشا" اینگونه برای همدیگر شاخ وشونه نکشیدو مسئولان ماهشهری هم بایدبا واقیت کناربیایندو بگذارندمردماین منطقه هرچه سریعتر جشن شهرستان شدن رابرگزارکنند.
  • يه ماهشهري سربندرياي بي اصل و نسب چنان داغ پتروشيميها رو به دلتون بذاريم كه خودتون حض كنين اگه بخوايد زيادي حرف مفت بزنين همين عقده شهرستان شدنتونو هم بدلتون ميذاريم بدبختاي تاره بدوران رسيده عقب افتاده...يه مشت آواره بودين واسه ثواب خدا آورديمتون شهرك كوره ها تا از آوارگي در بياييد يادتون رفته؟؟؟!! فرهاد تو چي ميگي؟؟ برو تو همون دهات خودت توي شادگان و فلاحيه همونجا توي تالاب و باتلاقاي اجدادت به زندگيت ادامه بده اينقده واق واق نكن بي سروپاي ناچيز حقير آخه سربندر چيه كه بخواد به ماهشهر نون بده؟؟؟اگه شهريت دارين واسه دوا درمونتون نياييد ماهشهر!!!!حتي يه دكتر رست و حسابي توي دهاتتون نيست و بايد بياييد ماهشهر بدبختاي صدمن يه غاز پس منتظر باشيد تا شهرستان بشيد...