در 5 ماهه نخست سال جاري اتفاق افتاد:

رشد ۵ درصدی بارگیری و حمل کالای اساسی از مبدأ بندرامام خمینی(ره)

بیش از 15میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در پنج ماهه نخست سال جاری در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شد که بالغ بر 10 میلیون و 500 هزار تن از آن به کالاهای غیر نفتی و در حدود 4 میلیون و 400 هزار تن نیز به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

خورنا| هدایت اله ترحم : به گزارش خورنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: در این بازه زمانی در حدود ۶ میلیون تن کالای اساسی از جمله ذرت، دانه روغنی، کنجاله، شکر و روغن خوراکی تخلیه شده است.
دریس در ادامه افزود: همچنین به منظور تسریع در روند خروج کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از ابتدای سال جاری تاکنون علیرغم شرایط و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، بیش از ۶ میلیون و ۴۷۵ هزار تن انواع کالای اساسی از راه‌های جاده‌ای و ریلی به اقصی نقاط کشور ارسال شده که رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور کاستن از ترافیک جاده ای و بهره گیری مناسب از توان ریلی در بندر امام خمینی(ره) بیش از ۶۶۱ هزار تن به وسیله ۱۲ هزار دستگاه واگن انواع کالای اساسی به ایستگاه مختلف ریلی کشور از مبدأ بندر امام خمینی(ره) حمل شده که حاکی از رشد ۶۱ درصدی در حجم محمولات نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به روند رشد مستمر تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری از ابتدای سال جاری تا کنون تصریح کرد: ۴۵ هزار و ۸۴۷ تن کالای کانتینری با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته در پایانه اختصاصی کانتینری این مجتمع بزرگ بندری تخلیه و بارگیری شده که افزایشی ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل را نشان می دهد.