رئیس پلیس خوزستان خبر داد:

دستگیری کلاهبردار ۲۱۶ میلیاردی در اهواز

رئیس پلیس خوزستان گفت: فردی که با شیوه پیش فروش املاک بیش از 216 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی اهواز دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری خورنا سردار “حیدر عباس زاد در بیان جزئیات خبر گفت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری با شیوه و شگرد خریدو فروش املاک(پیش فروش) در سطح شهرستان اهواز،موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پلیس آگاهی با انجام کار اطلاعاتی پس از شناسایی کلاهبردار متواری، روز گذشته وی را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به ۹ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتراف کرد، افزود: در بررسی کارآگاهان مشخص شد وی به شیوه مشارکت باصاحب زمین در ساخت وساز آپارتمان وانجام قولنامه صوری باخریداران اقدام به کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان با اشاره به اینکه کلاهبردار مزبور پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد به شهروندان توصیه کرد: برای پیش خرید ملک باید علاوه بر اینکه از صحت و سقم اسناد ارائه شده از سوی فروشنده آگاه و مطمئن شوند، قرارداد را در بنگاه‌های معاملات ملکی دارای مجوز منعقد و کد رهگیری معتبر دریافت کنند.