تاکید مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بر تفکیک زباله از مبدا در سایت صفیره اهواز

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به تاکید استاندار خوزستان در انجام اقدامات لازم برای ساماندهی سایت دفع پسماند صفیره اهواز، بر فراهم کردن بستری مناسب برای طرح تفکیک زباله‌ از مبدا ورودی به این سایت نیز تاکید کرد.

به گزارش خورنا امید بن‌عباس امروز دوشنبه ۲۳ تیرماه در نشست بررسی تخصصی مدیریت پسماندهای اهواز با بیان این مطلب اظهار کرد: از شهرداری اهواز می‌خواهیم که زمینه اجرای این طرح را هر چه سریع‌تر فراهم کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و فنی پیرامون این مساله تصریح کرد: امید است هم طرح تفکیک زباله از مبدا و هم معضلات مرتبط با این مساله در یک برنامه زمان‌بندی مشخص به سرانجام برسد.

بنابر این گزارش در ادامه این نشست دو اپلیکیشن سفیران سلامت و همیار به همراه سامانه تحت وب تفکیک زباله از مبدا که توسط شهرداری برای این امر طراحی شده بود نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است با توجه به آتش‌سوزی‌های مکرر در سایت دفن پسماند صفیره، اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان علاوه بر همکاری با شهرداری اهواز جهت بسیج امکانات و ماشین آلات مورد نیاز برای اطفا حریق، کار ساماندهی پسماند را نیز با همکاری سایر ادارات ذی‌ربط (در راستای عمل به وظایف پیشگیری از بحران) در دستور کار خود قرار داده است.