شهرهای قرمز خوزستان از نظر ویروس کرونا اعلام شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز شهرهای قرمز استان خوزستان از نظر میزان شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد.

به گزارش خورنا دکتر فرهاد ابول‌نژادیان عصر امروز ۳۱ خرداد ماه ۹۹ عنوان کرد: مطابق برآوردها و در نتیجه‌ی بررسی نرخ موارد بستری مبتلایان به کرونا تا تاریخ ۳۰ خرداد ۹۹ شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی در مورد آخرین وضعیت کرونایی اهواز گفت: در حال حاضر این شهر از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت زرد با میزان متوسط خطر تغییر وضعیت داده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: البته با توجه به ماهیت اپیدمی، وضعیت تمام شهرها شکننده و به صورت مستقیم متاثر از رفتار مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است لذا مردم در شهرهایی که اکنون در وضعیتی با میزان خطر کمتر قرار دارند نیز کماکان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی اهمیت ویژه قائل شوند.

ابول نژادیان یادآور شد: ما پیشنهاد داده ایم و مجددا تاکید میکنیم استفاده از ماسک در همه ادارات و مکان های عمومی اجباری شود تا میزان انتقال ویروس در جامعه کاهش یابد که امیدواریم همکاری لازم در این زمینه انجام پذیرد.

وی در پایان گفت: درحال بررسی شرایط بویژه در شهرهای قرمز استان هستیم تا اگر نیاز به برخی مداخلات جدی‌تر و اعمال برخی محدودیت ها باشد به ستاد استانی مدیریت کرونا پیشنهادات لازم منتقل شود.