فساد یک و نیم میلیارد دلاری مدیرعامل هفت تپه/پای استاندار خوزستان و همسرش بعنوان حامی اسدبیگی به پرونده باز شد/ ماجرای ۲۰۰ هزار دلاری که همسر استاندار گرفت!

جلسه دوم دادگاه #امید_اسدبیگی، مدیرعامل ۳۳ ساله نیشکر #هفت_تپه امروز سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۹ در محل دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران، شعبه سوم به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد که سعی می‌کنم به جزئیات این دادگاه اشاره کنم:

در ابتدای جلسه، قاضی مسعودی مقام گفت: برخی فکر می‌کردند این دادگاه برگزار نمی‌شود، دیدید که برگزار شد! هیچ کس حق دخالت در روند دادگاه را ندارد. استاندار خوزستان و بالاتر از ایشان حق دخالت در دستگاه قضا را ندارد!

اتهام اسدبیگی «سردستگی سازمان یافته اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزهای دولتی» بود.

بخشی از اظهارات #مسعود_شاه‌محمدی، نماینده دادستان در دادگاه:
مبلغ اتهام قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزها، بیش از ۱.۴ میلیارد دلار (۱.۴۸۰ میلیارددلار) بوده که در چند محور آمده است.

در یک قلم، اسدبیگی با شرکا قرارداد واردات خط تولید ۱۸ هزار تُنی نیشکر به مبلغ ۶۳۲ میلیون دلار را ثبت کرده که ۳۴۵ میلیون دلار را دریافت کرده، درحالیکه ارزش واقعی این خط تولید ۱۴ میلیون دلار بوده است و دست آخر هیچ وارداتی هم صورت نگرفته!

اقدام دیگر وی، دریافت ۳۸۰ میلیون دلار ارز مبادله‌ای برای واردات ربات‌های صنعتی برای بردهای الکترونیکی نیشکر هفت‌تپه بوده در حالیکه مجموع واردات بردهای الکترونیکی کل کشور از سال ۹۴ تا ۹۷ به میزان ۵۱ میلیون دلار بوده است!!

نماینده دادستان: یک اتهام دیگر اسدبیگی، آلوده کردن مسئولین بوده است. اسدبیگی اعتقاد دارد هر کسی را در هر مقامی میتوان خرید! همسر استاندار خوزستان اعتراف کرده که هزینه سفر استاندار و خانواده وی(چندین خانواده و وابستگان) را اسدبیگی داده. هزینه بلیط‌ها و تور ۲۵ هزار دلار شده است!

نماینده دادستان: اسدبیگی بواسطه شخصی به اسم علی اکبر میرزائی مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به همسر استاندار خوزستان داده!!

در ادامه امید اسدبیگی و وکیل او به دفاع پرداخته که بجز کلی گویی و دفاع کلی پاسخ قانع کننده‌ای برای دادگاه نداشتند!

اسدبیگی در دفاع از استاندار خوزستان گفت: دکتر شریعتی مردی شریف و پیگیری است. بله حامی من بوده و خوب هم از من حمایت کرده. ولی فرد متمولی است و چندین آزمایشگاه دارد و نیازی به ۲۵ هزار دلار من ندارد!

اسدبیگی: آقای قاضی من به آخر خط رسیدم. اینها می‌خواهند هفت تپه را از من بگیرند. بیایید از من بخرید.

اسدبیگی: برخی بازپرس ها از من می‌پرسند آیا با دادستان کشور و پسرش رابطه مالی داری؟ به من می‌گویند با حجتی وزیر جهاد کشاورزی و جهانگیری معاون اول رابطه مالی داری. پس وقتی به دادستان کشور اتهام می‌زنید استاندار خوزستان جای خود دارد.

قاضی: چنانچه رابطه مالی شما با هر شخص و مقامی اثبات شود دادگاه به وظیفه خودش عمل می‌کند.

قاضی: چنانچه اتهامات اسدبیگی ثابت شود که پول خرید هفت تپه از محل اخلال در نظام ارزی و اقتصادی بوده، به نفع دولت مصادره می‌شود.

نام مرتضی شهیدزاده رئیس صندوق توسعه ملی بعنوان یکی دیگر از متهمین در دادگاه مطرح شد که نماینده دادستان گفت: پرونده و کیفرخواست شهیدزاده بزودی تقدیم دادگاه خواهد شد!

اتهامات اسدبیگی بسیار سنگین بوده و وی بعنوان رئیس گروه صنعتی آریاک متهم است به سردستگی و تشکیل باند برای قاچاق عمده ارز! او برای رسیدن به اهداف خود مسئولین زیادی را نیز آلوده کرده و امروز در دادگاه هیچ پاسخ قانع کننده‌ای به دادگاه ارائه نداده است.

باتوجه به تعدادی بالای متهمین پرونده بنا شد ادامه بررسی پرونده در جلسه سوم روز شنبه ۳ خرداد برگزار شود.

منبع: کانال شخصی داود مدرسی یان ؛ حاضر در دادگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • الهم عجل لولیک الفرج انشالله کفت وزهر مر تو شکم زن وبچتون پست فطرتها
 • باسلام ودرود به مقام معظم آقا خامنه ای وخانواده شهدا.من ازولایتمداران آقا خامنه ای میباشم وازایشان انتظار دارم استاندار خوزستان رابه دلیل بی لیاقتی ودزدی های مکرر وفراوان اعدام کند تادرس عبرتی باشدبرای مدیران ودیگر مسوولیین نظام .مدیران ومسولینی که به دروغ دررسانه فقط ازگفته ها وفرمایشات آقا خامنه ای استفاده میکنند تاراه برای دزدی خودفراهم کنندکسانی که سالهاست همیشه ازاین طرفنداستفاده میکردند
  • باشنیدن این مشکلات حسرت یه چیزی راداریم که رهبر معظم انقلاب خیلی رؤف هستند
 • هفت تپه میراث شاهنشاه و پدران ما بود دادید به مشتی دزد مث خودتون علی برکه الاه
  • ای کاش ذره از این مبالغ خرج مردم مظلوم خوزستان میشد...
  • خوزستان مدیر دزد زیاد داره که با لابی گری از محاکمه در رفتند!!! بخصوص در سطح صنعت نفت و فولاد...به هرجایی هم که اطلاع بدیم و پیگیری کنیم خودمون متهم‌میشیم نه مفسدین . و آنقدر هم بر مسند قدرت تکیه میزنه که بار خودرا برای چند نسل بعداز خود، می بندد.
 • بخور که هیچ توی دنیا نیست نوش جانتان
 • نوش جانشان حقشون بود اینها مردان وزنان امت اسلامند خداوند حافظ مال وجانشان ،برادران وپدران ما خون دادند تا اینها صفا کنند اینها برگردن ما مستضعفین حق تام دارند برخورد با این مومنان کفراست ملت قربونی این مسئولین عزیز است
 • مسئولین رو چرا آلوده میکنی عاخه!!!