گزارش کامل هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال خوزستان

خورنا: هفته سیزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای خوزستان که بدلیل بارندگی از روز چهارشنبه به روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه موکول شده بود با انجام هشت دیدار و چند نتیجه غیرقابل پیش بینی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار خورنا، این هفته در میان هشت دیدار روز سیزدهم تیمهای شیبان باوی و سپاهان ایذه مقابل حریفان خود استقلال حمیدیه و شلمچه نوین خرمشهر به تساوی دست یافتند و در شش میدان دیگر ۲۴ گل از خط دروازه ها گذشت و شش پیروزی نصیب فرهنگ رامهرمز، استقلال مسجدسلیمان، شاهین ماهشهر، جنوب سوسنگرد، استقلال رامهرمز و آنزان ایذه شد که شکست استقلال ملاثانی از تیم ته جدولی استقلال مسجدسلیمان و پیروزی فرهنگ رامهرمز این تیم را در یکقدمی صدر جدول قرار داد.

فرهنگ رامهرمز در یکقدمی صدر جدول، شاهین هندیجان۱ – فرهنگ رامهرمز ۴

تیم خوب فرهنگ که سایه به سایه در تعقیب صدرنشین است در هوای مه آلود و سرد زمستانی هندیجان مقابل شاهین این شهر قرار گرفت و در یک بازی برتر و حساب شده با چهار گل از سد این تیم گذشت تا در یک قدمی صدر جدول قرار بگیرد. شاهین که به یک برد حساس و حیاتی نیاز داشت با یک اشتباه شیرازه این تیم از هم پاشید.

این اشتباه از سوی دروازه بان شاهین در دقیقه دو بازی اتفاق افتاد که منجر به اخراج، پنالتی و گل حریف شد. شاگردان زنگنه در حالی نیمه اول را با سه گل پیروز به رختکن رفتند که در نیمه دوم یک بازیکن دیگر شاهین از زمین بازی اخراج شد تا کار برای این تیم بسیار سخت شود و گل چهارم را نیز دریافت کند.

فرهنگ با این پیروزی ۲۷ امتیازی شد و با یک اختلاف امتیاز نسبت به تیم صدرنشین در رده دوم جدول قرار گرفت. شاهین نیز با ۱۳ امتیاز در جایگاه چهاردهم ایستاد تا اشکش سرمربی زحمتکش این تیم روزهای بسیار سختی را تجربه کند.

برای فرهنگ هاشم سیاه پور(پنالتی)، محمدمالکی، رضا احمدی و صادق صدریان گلزنی کردند و تک گل شاهین را “امیرمکینه کار” به ثمر رساند.

شاهین ماهشهر با دوانی به پرواز درآمد، شاهین ماهشهر ۲….نفتون مسجدسلیمان ۰ 

شاهین که این روزها به دوران خوب گذشته اش نزدیک می شود در ماهشهر میزبان تیم رده سومی نفتون مسجدسلیمان بود. شاگردان بابک دوانی که برای کسب هر سه امتیاز گام به میدان مسابقه گذاشته بودند در همان نیمه اول با دو گل محمدصالحی نژاد از حریف پیش افتادند و سه امتیاز حساس را به جمع امتیازات خود اندوختند تا  با کسب ۱۶ امتیاز به رده یازدهم جدول صعود کند و از انتهای جدول فاصله بگیرند.

شاهین روز سه شنبه دیدار معوقه خود را مقابل استقلال مسجدسلیمان در ماهشهر برگزار می کند که در صورت پیروزی می تواند تا رده هشتم جدول بالا بیاید.

نفتون هم با این شکست ۲۱ امتیازی ماند و به رده چهارم سقوط کرد.

استقلال حمیدیه از شکست گریخت، شیبان باوی ۲….استقلال حمیدیه ۲

تماشاگران باوی بسیج شده بودند تا با حمایت و تشویق های خود یار و یاور شاگردان کمالی برای کسب هر سه امتیاز باشند. این تیم که نیمه اول را با دو گل محمدسلامات و غالب شجرات پیروز به رختکن رفته بود در نیمه دوم شاگردان راهی منایی قافیه را نباختند و توانستند بازی باخته را با گلهای قالب نادری(پنالتی) و حمد حیدری به تساوی بکشانند و به یک امتیاز دست پیدا کنند.

شیبان با ۱۴ امتیاز در رده سیزدهم و استقلال حمیدیه با ۱۱ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد.

تساوی یادآوران شلمچه نوین خرمشهر در قلعه تل، سپاهان ایذه ۰….شلمچه نوین خرمشهر ۰

شلمچه نوین خرمشهر برای حفظ و قرار گرفتن در میان تیم های بالای جدول در این هفته در قلعه تل میهمان سپاهان ایذه بود که تلاش نود دقیقه ای دو تیم حاصلی جز تساوی صفر – صفر در برنداشت تا شلمچه نوین خرمشهر با کسب یک امتیاز ۲۲ امتیازی شود و به رده سوم جدول صعود کند.

سپاهان نیز با ۱۶ امتیاز در رده دوازدهم جای گرفت. گفتنی است بدلیل زیرکشت رفتن زمین چمن استادیوم تختی ایذه نمایندگان این شهر بازیهای خود را در شهر همجوار قلعه تل برگزار می کنند.

شکست صدرنشین از تیم ته جدولی، استقلال مسجدسلیمان ۲…استقلال ملاثانی ۱

نبرد دو همنام آبی پوش که یکی در صدر و دیگر در قعر جای داشت دیدنی و غیر قابل پیش بینی از آب درآمد. شاگردان جوان صادقی با ارایه فوتبالی زیبا روز تلخی را برای آبی پوشان ملاثانی رقم زدند تا با برتری دو بر یک به اولین برد حود بعد از دوازده هفته دست پیدا کنند.

استقلال ملاثانی در روزی که روز آنان نبود و نیمه دوم ده نفر به بازی ادامه می دادند فرصتها را یکی پس از دیگری به بیرون زدند تا سه امتیاز حساس را از دست بدهند و  نفس های فرهنگ رامهرمز را پشت سر خود حس کنند.

میلاد دزفول مغلوب استقلال در خانه شد، میلاددزفول ۱…استقلال رامهرمز ۲

در دیگر دیدار حساس این هفته تیمهای میان جدولی میلاد دزفول و استقلال رامهرمز در شهر دزفول به دیدار هم رفتند که در نهایت با شکست مردان میزبان به پایان رسید. شاگردان احمدی با این پیروزی ۱۹ امتیازی شدند و به رده هشتم رسیدند تا با امیدواری بیشتری چشم به دیدارهای آینده داشته باشند.

این تیم فصل قبل از امیدهای شماره یک کسب عنوان قهرمانی بود. میلاد که نیمه اول را با تک گل علی فاتح بهترین مهاجم لیگ برتر خوزستان پیروز به رختکن رفته بود در نیمه دوم اسیر طوفان استقلال شد و با دو گل محمد آرزومند بازی را به حریف واگذار کرد.

تختابی سرمربی میلاد در پایان بازی به شدت از نحوه قضاوت شاکی بودند و اظهار داشت: داور مسابقه بسیار نامتعادل و به ضرر ما سود زد تا شکست خانگی تیم ما فراهم شود.

برتری جنوب سوسنگرد با سه گل، جنوب سوسنگرد ۳….پرسپولیس ویس ۰

دیدار جنوب سوسنگرد و پرسپولیس ویس از جمله دیدنی ترین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال خوزستان بود.

هر دو تیم برای رسیدن به بالای جدول مقابل هم صف آرایی کردند که این جنوبی ها بودند که موفق شدند با سه گل قرمزپوشان ویسی را شکست دهند و برحسب تفاضل گل جای این تیم را در رده ششم جدول بگیرند.

گلهای تیم جنوب را حمید جرفی (۲)گل و جاسم مزرعه به ثمر رساندند. در این دیدار رضا سعیدی دروازه بان جنوب روز بسیار موفقی را سپری کرد.

بهمن فریس سرمربی پرسپولیس ویس با گلایه و شکایت از داور مسابقه باخت خود را به قضاوت ضعیف تیم داوری ربط داد و اظهار داشت: تا کی باید تیم ما از داوری ضربه بخورد. در حالی که برای جبران گل خورده تلاش می کردیم داور یک پنالتی تقدیم تیم حریف کرد تا بازیکنان جوان ما روحیه خود را از دست بدهند و نتوانیم به بازی برگردیم.

سیاحی سرمربی تیم جنوب با ابراز خوشحالی از پیروزی خانگی تیمش مسئولین شهرستان و نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی را به حمایت و کمک تیمش فرا خواند و گفت: باور کنید با دست خالی و بدون گرفتن یک ریال پول بازیکنان ما با عشق و تعصب برای سربلندی فوتبال شهرشان تلاش می کنند. امکانات ما زیر صفر است ولی توانسته ایم تا اینجای کار نتایج خوبی کسب کنیم از همه مسئولین شهرستان و آقای صالحی نسب نماینده شهرستان تقاضا داریم فریاد رس بچه های بی بضاعت تیم باشند و چتر حمایتی خود را از ما دریغ نکنند.

پیروزی قاطع آنزان ایذه، آنزان ایذه ۳….استقلال شوشتر ۱

آخرین دیدار هفته سیزدهم را روز یکشنبه دهم دیماه تیمهای استقلال شوشتر و آنزان ایذه در قلعه تل برگزار کردند.

استقلال شوشتر برای قرارگرفتن در میان تیمهای بالای جدول این هفته رویاروی مردان آنزان قرار گرفت و با توجه به نتایج بدست آمده می توانست با پیروزی به رده سوم جدول صعود کند اما شاگردان داریوش فارسی یک بازی برتر و مهیج را به نمایش گذاشتند تا مزد برتری خود را با سه گل بگیرند.

گلهای آنزان را یحیی عباسی (۲) گل و مسعود محمودی به ثمر رساندند. این تیم صاحب ۱۶ امتیاز شد و برحسب تفاضل گل به رده دهم جدول صعود کرد.

استقلال هم با ۲۰ امتیاز و تفاضل گل بهتر در جای پنجم ایستاد. در جدول رده بندی فوتبال لیگ برتر خوزستان استقلال ملاثانی با ۲۸ امتیاز، فرهنگ رامهرمز با ۲۷ امتیاز و شلمچه نوین خرمشهر با ۲۲ امتیاز مکانهای اول تا سوم  را در اختیار دارند.

گزارش از یونس عبادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • علي سلام.درود بر خبرنگار خورنا.واقعا دست مريزاد