بهره برداری از ۲ طرح آموزشی در شوشتر و گتوند

خورنا_ ۲ فضای آموزشی با اعتبارى بالغ بر ۴٣ میلیارد ریال در شهرستان هاى گتوند و شوشتر افتتاح شد.

باحضور على قربانى مدیرکل نوسازى مدارس استان خوزستان، کوروش مودت آموزش و پرورش استان خوزستان، سهراب گیلانى نماینده مردم گتوند و شوشتر در مجلس شوراى اسلامى، کاظم قلم چى رئیس بنیاد علمى و آموزشى قلم چى، محمدرضا جعفرى مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، زیبا صالح پور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خوزستان ، زدوار معاون مشارکت هاى مردمى اداره کل نوسازى مدارس خوزستان و مسئولان محلى، دو فضاى آموزشى در شهرستان هاى گتوند و شوشتر افتتاح شد.

مدرسه ۶ کلاسه قلم چی شهرستان شوشتر در مساحتی به ۲۱۵۰ متر مربع و با هزینه ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مدرسه ۱۲ کلاسه قلم چی شهرستان گتوند در مساحتی به ۱۶۰۰ متر مربع و با هزینه ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

علی قربانی، مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان در حاشیه افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه قلم چی شهرستان گتوند، ضمن عرض تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: این پروژه سالها به دلیل کمبود اعتبارات دولتی نیمه تعطیل بود با کمک بنیاد قلم چی برای مهر ماه آماده شد و مورد استفاده قرار گرفت که جای قدردانی دارد.

وی افزود: حدود ۵۰۰ پروژه آموزشی با ۲۵۰۰ کلاس درس در خوزستان در حال احداث داریم‌که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ۱۵۰ میلیادد تومان اعتبارات ملی و ۱۳۰ میلیارد تومان نیز تعهد خیرین مدرسه ساز بوده است که در سال مالی قبل تحقق پیدا کرده بود.

قربانی تصریح کرد: متاسفانه به موازات اعتبارات خوب، خوزستان مشکلات زیادی دارد. از ۶۵۰۰ فضای آموزشی استان ۳۰ درصد تخریبی هستند و با توجه به نرم فضای آموزشی کشور ۵/۲ و در خوزستان ۴/۸ متر مربع است و از نرم کشور ۱۰ هزار کلاس درس کمبود داریم. که امیدواریم با اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین بتوانیم گامی در جهت مرتفع کردن مشکلات برداریم.

محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز نیز در این مراسم ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و برشمردن خصائل وی، عنوان کرد: خیزین در رشت اولین مدرسه را به نام قاسم سلیمانی مزین کردند.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تا کنون ۱۳۰‌هزار کلاس درس توسط خیرین احداث شده و در هر مسئله ای خیرین به میدان آمدند و در حوادث طبیعی به کمک مردم و مسئولین به میدان آمدند.

جعفری ادامه داد: از جمله خیرینی که تلاش زیادی داشته است، بنیاد علمی آموزشی قلم چی است که تا کنون ۲۰۶ مدرسه در سرتا سر کشور ساخته است.

مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز بیان کرد: البته هنوز کشور مشکلات زیادی در امر مدرسه سازی دارد، بیش از ۴۰ هزار کلاس درس به صورت نیمه تمام در دست داریم که امیدواریم با کمک دولت و مردم تکمیل شوند.

انتهای پیام/