مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از اتمام زیرساخت ها در منطقه خبرداد

خورنا: علی یزدانی ، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر گفت : هر زیرساختی که برای صنعت پتروشیمی و صنایع میانی لازم بود، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر ساخته شده و نیاز به زیرساخت جدید نداریم.

وی با اشاره به افتتاح اسکله دوم مایعات در منطقه ویژه ماهشهر در سال گذشته، اظهار کرد: با اقدامات انجام‌شده پروژه آبرسانی و تامین گاز منطقه انجام شد بنابراین درمنطقه ویژه تمام زیرساخت‌ها تمام شد و نیاز به زیرساخت جدید نداریم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر با اشاره به تفاوت‌های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و پارس جنوبی، تاکید کرد: تفاوت منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر با منطقه ویژه انرژی پارس این است که آن منطقه پر از خوراک است و در آن زیرساخت وجود ندارد یا زیرساخت‌ها کامل نشده است اما در منطقه ما (منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر) زیرساخت‌ها کامل است و خوراک وجود ندارد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش سهمیه گاز استان با راه‌اندازی فازهای مختلف در پارس جنوبی گفت: امیدواریم با راه اندازی فازهای مختلف در پارس جنوبی، شرکت گاز استان بتواند بخشی از گاز را به منطقه ویژه اختصاص دهد و ما از محل آن گاز بتوانیم صنایع بالادست پتروشیمی را توسعه دهیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر با بیان این‌که اولین همایش توسعه صنایع میانی و پایین دست را در کشور برگزار کردیم، اظهار کرد: پس از آن اقدامات خوبی انجام شد به‌گونه‌ای که استان بوشهر و استان خوزستان به عنوان اولویت توسعه صنایع میانی و پایین دست تعیین و در سال جاری ۴.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ارزی برای توسعه صنایع میانی و پایین دست اختصاص داده شد.

یزدانی با اشاره به تعریف سه طرح مرتبط با زنجیره تولید و زنجیره ارزش در منطقه ویژه ماهشهر، ادامه داد: با هماهنگی با مدیریت برنامه‌ریزی صنایع پتروشیمی، سه طرح مرتبط با زنجیره تولید و زنجیره ارزش در منطقه ویژه ماهشهر تعریف و آخرین ورژن آن در مهر ماه امسال آماده شد که اکنون آن را برای واگذاری به سرمایه گذاران داخلی وخارجی آماده می‌کنیم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به توسعه زنجیره پایین دست، میان دست وبالادست، با تکمیل زیرساخت‌ها و با اشباع در بالادست، ‌گفت: تاکنون در بخش مایعات در ماهشهر ۲۴ میلیون تن ظرفیت سازی کردیم و ۲۳ طرح صنایع میانی را در دست داریم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر افزود: بخش بالادستی تکمیل شده است و اکنون جهت گیری‌مان این است که زنجیره عرضه و تولید در منطقه داشته باشیم؛ الان به دنبال زنجیره متانول، گوگرد، پروپان، بوتان و … هستیم.

یزدانی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۳ طرح میانی در دست، زنجیره‌ها را تکمیل می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • میلاد باز هم که دزدیِ نام و جعل سند !!!!!!!!!!!!!!! بابا تا کی ؟!!!؟؟؟ حیا ؟! شرف ؟! انسانیت . . . منطقه ی اقتصادی پتروشیمی بندرامام خمینی .
  • علی از بندرامام خجالت هم خوب چیزیه والا.............کوفیان شرم و حیا ندارند!!!!!!!!!!!!