طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی مساجد اروند اجرایی شد

خورنابه گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ حمید بحرینی با تأکید بر هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های فرهنگی هنری در کانون های مساجد تصریح کرد: پیرو جلساتی که با اهالی فرهنگ و هنر، معاونت فرهنگی و اداره کل ارشاد سازمان منطقه آزاد اروند برگزار کرده ایم، قرار بر این شد برنامه های اوقات فراغت را با رویکرد توانمند سازی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی و تقویت روحیه معنوی و فرهنگی برای اعضاء کانون ها و عموم مردم اجرایی شود.

بحرینی با اشاره به اهمیت هرچه غنی تر کردن اوقات فراغت فرزندان در ایام تابستان افزود: یکی از برنامه های کاربردی و اثرگذار در این برهه از زمان با توجه به روحیه پرشور و انرژی نسل جوان، بحث تخصصی کردن کانون های فرهنگی هنری مساجد در جهت توانمندسازی آنها است که با توجه به همین رویکرد ما نیز برنامه های فرهنگی و هنری را تعریف کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا تعامل بسیار خوبی با انجمن های هنری و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته ایم؛ به طور مثال انجمن تئاتر خیابانی هم در خرمشهر و هم در آبادان با تشکیل گروه های تئاتری جهت آموزش در مساجد اقدام کرده اند.

مدیر هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد گفت: برنامه های دینی و مذهبی مساجد نیز با انسجام بسیار خوبی در حال انجام است؛ خصوصا در ایام دهه کرامت یکی از برنامه های ویژه ای که برگزار شد، استقبال از خدام امام رضا(ع) و حضرمعصومه(س) و حضورشان در مساجد منطقه بود که هر ساله طی مراسمی از بیمارستان ها و مراسم خیریه نیز بازدید بعمل می آورند که به لحاظ تبرک جریان سازی فرهنگی کرامت می شود.

شایان ذکر است؛ تشکیل گروه های سرود و آموزش، سه روز در هفته تماشای رایگان فیلم در سینما مهر آبادان، دوره های عکاسی، سواد رسانه ای، کلاس های ورزشی… از جمله برنامه هایی است که کانون های مساجد در حال برگزاری آن هستند