افزایش ۵۶ درصدی سفر دریایی از بندر خرمشهر به کویت

خورنا بنقل ازروابط عمومی بندخرمشهر- “نوراله اسعدی” با اشاره به عمده کالاهای صادراتی از بندرخرمشهر، اظهار داشت: فلزات ، مصالح ساختمانی ، کالاهای معدنی،محصولات دامی گیاهی،لوازم خانگ،کود و سموم شیمیایی و مواد عذایی از عمده کالاهایی هستند که از بندر خرمشهر به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

وی افزود: از این میزان صادرات ۶۳۶ هزار و ۷۰۲ تن مصالح ساختمانی است که توسط ۳۲ هزار و ۷۴۸ دستگاه کامیون صورت گرفته است.

اسعدی در خصوص تردد بیش از ۱۲۲ فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار تن که طی چهارماهه سال جاری به بندر خرمشهر تردد داشته است تصریح کرد: در مقایسه با همین مدت در سال گذشته بندر خرمشهر رشد ۴۲ درصدی را تجربه کرده است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص افزایش مسافر بین المللی بندر خرمشهر به کویت تصریح کرد: طی چهار ماهه نخست سالجاری تردد بیش از هفت هزار و ۸۶۳ مسافر در مسیر دریایی بندر خرمشهر به کشور کویت به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۵ درصدی را نشان می دهد.

اسعدی ادامه داد: این میزان مسافر در قالب ۱۵۶ سفر دریایی تردد داشته اند که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد ۵۶ درصدی برخوردار است.

شایان ذکر است پایانه مسافر بری بندر خرمشهر با وسعت ۶ هزار متر مربع ،مجهز به امکانات پیشرفته و ظرفیت خدمات رسانی به ۱۲۰۰ مسافر در روز از سال ۸۶ در بندر خرمشهر راه اندازی شده است.