ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌های خوزستان به کجا رسید؟

خورنا- مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به ممنوع بودن هرگونه تبلیغ دخانیات گفت: با وجود مصوبه ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها، همچنان یکی از خیره کننده ترین بخش‌ها در مراکز خرید، قسمت استندهای سیگار است. ‌مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به ممنوع بودن هرگونه تبلیغ دخانیات گفت: با وجود مصوبه ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها، همچنان یکی از خیره کننده ترین بخش‌ها در مراکز خرید، قسمت استندهای سیگار است.

فرهاد صفدری در جلسه شورای سلامت که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، در خصوص ساماندهی استندهای سیگار اظهار کرد: طبق مصوبه‌ای که داشتیم مقرر بود بحث ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها انجام شود. اکنون زمانی که به مراکز خرید مراجعه می‌کنیم یکی از خیره کننده ترین بخش‌ها، قسمت استندهای سیگار است، در حالی که به استناد ماده ۳ قانون جامع مبارزه با دخانیات، هرگونه تبلیغ دخانیات ممنوع است، بنابراین یکی از مصوبات شورای سلامت بحث ساماندهی این ویترین‌ها بود.

وی افزود: پس از جلسات متعدد، مقرر شده بود که بحث درپوش دار کردن ویترین‌ها به نحوی انجام شود که تنها در صورت وجود مراجعه کننده، درپوش باز شود و پس از فروش سیگار، مجدداً درپوش گذاشته شود.

انتهای پیام/