یک بام و دو هوای علی گلمرادی/ از دلسوزی برای شرکت عملیات تا ده ها انتصاب غیربومی در منطقه

طی 3سال اخير که علی گلمرادی عنوان‌دار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بوده با وجود تمام مصاحبه‌ها و اقدامات عوام فریبانه، چندين مدیر عامل غير بومی با حمایت مستقیم وی در شرکت های پتروشیمی منصوب شدند، با وجود جوانان توانمند و با سابقه بیش از 10 پست کلیدی و مديريتی شهرستان بندرماهشهر به دست مديران غیربومی افتاد که در برخی موارد این مدیران حتی حاضر به سکونت در شهرستان بندرماهشهر نشده‌اند.

در هفته اخیر با تغییر مدیریت شرکت‌ عملیات غیرصنعتی علی گلمرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تن کردن لباس قهرمانانه سعی در جلوگیری از معارفه مدیرعامل جدید و خواهان استفاده از ظرفیت های بومی برای پست های مدیریتی صنعت شد.

جدا از حرکت عوام فریبانه و بازی های سیاسی که پشت این اقدام وجود داشت، استفاده از ظرفیت های بومی خواسته دیرینه مردم این شهرستان است که علی گلمرادی طی سه سال گذشته به جز مواردی اندک که معمولاً از حلقه اطرافیان وی و نامرتبط با آن شغل بودند هیچگونه تلاشی برای مبارزه با ورود مدیران غیربومی به شهرستان نکرده است.

پس از جان فشانی های علی گلمرادی برای جلوگیری از معارفه مدیر جدید شرکت عملیات غیرصنعتی، در سکوت کامل خبری خبر تودیع و معارفه رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بندرماهشهر منتشر شد و یک غیر بومی پست خود را به غیربومی دیگر تحویل داد.

در حالی که عموم مردم همچنان انتظار داشتند که رگ غیرت علی گلمرادی برای مبارزه با مدیران غیر بومی بیرون زده باشد و با نامه‌های کوبنده خود تیر اول را بزند اما در کمال‌ تعجب با گذشت بیش از یک هفته از این تغییر و تحول هیچ گونه واکنشی نسبت به این موضوع از خود نشان نداد.

این یک بام و دو هوای علی گلمرادی بیانگر آن است که این مداخله ها و بازی های سیاسی که گاها از وی سر می‌زد بیشتر جنبه گروکشی و سهم خواهی دارد و تأثیری در جذب اصولی افراد بومی و توانمند ندارد.

انتخاب مدیران بومی کارآمد علاوه بر اینکه تأثیر بیشتری در روند توسعه شهرستان دارد سبب رشد جوانان توانمند شهرستان در ساختار اداری میشود که می‌تواند سکوی پرتابی برای کسب مناسب مدیریتی کلان شود.

بر مسند نشستن مدیران غیربومی در شهرستان جدای از اینکه فرصت های شغلی را از جوانان این شهرستان سلب میکند سبب ارتباط مدیران اداری غیربومی با صنعت ‌شده که به واسطه لابی حضور در شهرستان به عنوان مدیر یکی از ادارات، زمینه را برای جذب نیروها و کارگران غیربومی فراهم ‌میکنند.

گفتنی است طی ۳سال اخیر که علی گلمرادی عنوان‌دار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بوده با وجود تمام مصاحبه‌ها و اقدامات عوام فریبانه، چندین مدیر عامل غیر بومی با حمایت مستقیم وی در شرکت های پتروشیمی منصوب شدند، با وجود جوانان توانمند و با سابقه بیش از ۱۰ پست کلیدی و مدیریتی شهرستان بندرماهشهر به دست مدیران غیربومی افتاد که در برخی موارد این مدیران حتی حاضر به سکونت در شهرستان بندرماهشهر نشده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • روش و نگارش انتقاد شما جدا از واقعه انجام شده نمره بسیار کمی دارد بهتر است نگارش را تمرین کنید و از تکرار وشتاپ زدگی خوداری کنید تا متهم به جانبداری نشوید

  • در پتروشیمی امیر کبیر تعداد ۱۳۰ نفر غیر بومی جذب شده اند و بیشتر انها از شهرستانهای ایلام و گناوه و زفول و شوشتر و خرم آباد هستند آیا گلمرادی نقش نداشته به خدا خودش چندین نفر از ایلام آورد و در واحد های اداری و فناوری اطلاعاو انبارها و بهره برداری دارن کار میکنند کی دنبال بومی و غیر بومیه برید بابا خودتون لیست خرداد ماه بیمه شرکت رفاه گستر و در تامین اجتماعی ببینید و قضاوت کنید ممنون میشم اگه منشر کنی برادر چاروسایی