گاز رسانی به ۱۷۴ روستای خوزستان آغاز شد

خورنا- عبدالله ابول‌پور پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح گاز رسانی به ۱۷۴ روستای استان خوزستان ضمن تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: استان خوزستان با ۲۳ شهرستان دارای ظرفیت‌های عظیم اقتصادی، شرایط مناسب برای توسعه همه‌جانبه و پایدار برخوردار است.

وی با بیان اینکه در استان خوزستان ۹۳ درصد شهروندان امکان استفاده از گاز طبیعی را دارند، افزود: استان خوزستان پایتخت انرژی کشور محسوب می‌شود و امروز در قالب ۲۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۳۳ میلیارد تومان طرح گاز رسانی به ۱۷۴ روستا را به صورت هم‌زمان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان گفت: ۱۷۱ روستای اندیمشک حدود ۶۵ درصد جمعیت این روستاها از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

ابول‌پور تصریح کرد: در شهرستان اندیمشک پس از پایان دو پروژه گاز رسانی در روستاهای بخش الوار گرمسیری، ۹۳ درصد جمعیت روستایی شهرستان اندیمشک از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شود.

وی با اشاره به اجرای یک هزار و ۲۶۶ کیلومتر شبکه تغذیه گفت: بیش از یک میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال اعتبار تکمیل و بهره‌برداری و به صورت هم‌زمان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان افزود: نصب ۱۴ هزار و ۷۷۵ انشعاب نصب که با بهره‌برداری از آن‌ها، ۱۵ هزار و ۶۰۴ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شود.

به صورت ویدئو کنفرانس در ساختمان کوثر فرمانداری اندیمشک آئین افتتاح گاز رسانی به روستاهای اهواز، حمیدیه، ماهشهر، شوش و خرمشهر برگزار شد.

انتهای پیام/