وزیر اطلاعات در اهواز: هزاران شهید تقدیم کردیم تا به جای واشنگتن در داخل تصمیم بگیریم

وزیر اطلاعات گفت: اگر در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، هزاران شهید تقدیم کردیم؛ برای این است که به جای واشنگتن، تصمیات کشورمان را در داخل بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی عصر امروز در جمع عشایر بختیاری در اهواز اظهار کرد: یکی از نقاط مشترک همه مردم خوزستان، عشق و دل‌دادگی آنان به حضرت زهرا(س) است.

وی با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان تمام تلاش خود را برای تأمین امنیت مردم می‌کنند، بیان کرد: اگر امروز کشورمان از امنیتی بی نظیر برخوردار است با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، نقش آفرینی بی‌نظیر مردم و تلاش و مجاهدت سربازان گمنام امام زمان است.

علوی با اشاره به اینکه با وجود تنوع قومی و زبانی موجود در ایران، همه اقوام ایران یک پیکره مستحکم به نام ملت ایران را تشکیل داده‌اند، ادامه داد: همین وحدت ملت است که ایران را در برابر طوفان هجمه‌های دشمنان، ضربه ناپذیر کرده است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: اگر ایران در طول ۴۰ سال گذشته، هزاران شهید تقدیم کرده است برای این است که تصمیات مربوط به خودمان را به جای واشنگتن در داخل کشور بگیریم. در این سال‌ها چه توطئه هایی که علیه این نظام و مردم طرح‌ریزی نشد ولی همه آنها به لطف وجود نعمتی به نام ولایت فقیه خنثی شده‌اند و امروز دشمن ما درمانده است ولی لبخند ناشی از کسب پیروزی بر لب مردم ایران است.

علوی با اشاره به تحرکات رئیس‌جمهور آمریکا علیه ملت ایران گفت: ترامپ قصد دارد با استفاده از حربه تحریم، ملت مقاوم ایران را به زانو دربیاورد و تصور می‌کرد که ملت ایران با این فشارها و تحریم های اقتصادی، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به چشم نخواهند دید ولی آنها از این مسئله غافل هستند که اگر ملت ایران با قدرت‌های جهان سر میز مذاکره نشست برای این است که تجربه‌ای جدید به خود اضافه کند و از سوی دیگر بدعهدی آمریکا را به همه دنیا نشان دهد.

وی اظهار کرد: ترامپ و سایر دشمنان ایران بدانند که با فشار نه چهار سال که ۸۰ سال دیگر هم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم کنند چرا که اگر قرار بود ما با فشار تسلیم شویم سال‌ها پیش چنین اتفاقی رخ می‌داد. شاید مردم اعتراض هایی هم در طول این سال‌ها داشته‌اند ولی اصل نظام را با هوشیاری خود از مشکلات جدا کرده‌اند. مردم ایران گرانی و فشار اقتصادی را تحمل می‌کنند ولی در برابر دشمن زانو نمی‌زنند.

علوی با اشاره به اینکه مسئولان این نظام از دل همین مردم هستند و خود را متعهد می‌دانند، عنوان کرد: بسیاری از مشکلاتی که می‌توانست به مردم ایران تحمیل شود با تلاش و تدبیر دولت خنثی شده است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: دشمن قصد دارد اینگونه به مردم القا کند که مشکلات امروز کشور نتیجه کم کاری مسئولان است چرا که با این کار قصد ایجاد شکاف بین دولت و مسئولان را دارد.

علوی تصریح کرد: اگر امروز کسی بگوید مشکلات ما ناشی از ناکارآمدی مسئولان است و ربطی به تحریم‌ها ندارد سخن دلخواه آمریکا را به زبان رانده است. مسئولان ما برای حل مشکل مردم شب و روز ندارند و نباید برخی‌ها با بعضی اظهار نظرها در زمین آمریکا بازی بازی کنند.