قهرمانان کوچک کاراته از مسابقات ملی تا بین المللی با استعدادهای برتر فرزندان کارکنان پتروشیمی فجر

خورنا|باقر گل فر:ورزشکاران کوچکی که برای موفقیت های بزرگ گام برداشته اند: تیام جهانی است/مهدی رفیعی آموزش هم می دهد/همدلی، تلاش و اراده ویژگی بارز خواهران موفق مرادی/فاطمه،دختری کاراته کار با رویای موفقیت در تیم ملی

قهرمانان کوچک کاراته از شهرستان تا مسابقات بین المللی

 تیام جهانی است

تیام طاهری ۱۲ ساله از فرزندان کارکنان پتروشیمی فجر از فرزندان موفق و افتخار آفرین شهرستان بندرماهشهر در رشته ورزشی کاراته است که از سن ۷ سالگی فعالیت خود را در این رشته ورزشی آغاز کرد.

وی در تحصیل نیز از دانش آموزان ممتاز مدارس نمونه دولتی است که همواره توانسته در کنار ورزش نمرات خوبی کسب کند و از اول ابتدایی تا ششم معدل توصیفی خیلی خوب داشته باشد.

در ادامه به برخی از افتخارات این نوجوان در ورزش کاراته اشاره می شود:

-قهرمانی جهانی به میزبانی کشور ترکیه در سال ۲۰۱۸

-مقام های اول کشوری سال ۸۶، دوم سال ۸۵-۸۶ و مقام سوم در سال ۹۶

-مقام اول استانی در سال ۹۷ و دوم استانی در سال ۸۵

-عنوان اول شهرستانی در ۹۵

تیام هدف خود را در کاراته با داشتن تمرینات مستمر عضویت در تیم ملی خواند و از حمایت های معنوی و مالی  مدیران شرکت تشکر کرد که زمینه پیشرفت وی را فراهم کرده اند.

مهدی رفیعی آموزش هم می دهد

من اکنون ۱۵ سال دارم، از ۶ سالگی فعالیت در رشته کاراته رو شروع کردم، با حمایت های پدر و مادر و مربی عزیزم همواره توانستم در کنار تحصیل با کسب معدل بالا؛ در رشته ورزشی نیز موفق حاضر شم.

کسب مقام اول استانی در سن ۸ سالگی، اول کشوری در سن ۱۰ سالگی، سوم کشوری در سن ۱۲ سالگی، اول استانی در سن ۱۴ سالگی و شرکت در مسابقات انتخابی بین المللی مسیری است که در رشته کاراته طی کردم که بدون شک با تمرینات پی در می قصد حضور در تیم ملی در آینده را نیز دارم.

تحصیل و دانش

در حال حاضر نیز در حال اخذ کمربند  مشکی و شروع آموزش به سنین پایین هستم؛ در تحصیل نیز با داشتن معدل ۱۹ همچنان تلاش میکنم که رشته دندانپزشکی قبول شوم و موجب افتخار خانواده باشم.

همدلی، تلاش و اراده ویژگی بارز خواهران موفق مرادی

نرگس، نگار و نیلوفر مرادی سه خواهر موفق ورزشکار از فرزندان کارکنان پتروشیمی فجر با عزم و اراده ای خاص پابه پای هم پله های پیشرفت و ترقی را طی کرده تا بار دیگر توانمندی دختران خوزستانی را به رخ همگان بکشند.

کسب عناوینی درخشان در سطوح شهرستانی، استانی و کشوری از سال ۹۴ تا کنون افتخاراتی است که تاکنون برای خانواده و شهرستان بندرماهشهر به ارمغان آورده اند.

نرگس مرادی ۱۶ ساله در سطح شهرستان موفق به کسب مقام اول رقابت های شهرستانی با عنوان “مدافع حرم”،  در سطح استانی ۳ مقام اول، ۲ مقام دوم و ۳ مقام سوم شده است، در سطح کشوری نیز دارای یک مقام اول و ۳ مقام دوم می باشد.

نگار ۱۲ ساله نیز دارای عناوین ۲ مقام دوم  و یک مقام سوم شهرستانی، ۳ مقام اول و ۳ مقام دوم استانی است و در سطح کشوری ۵ مقام اول و ۳ مقام دوم را کسب کرده است.

نیلوفر ۱۱ ساله خواهر کوچک تر دارای ۳ مقام اول و ۲ مقام دوم شهرستانی می باشد و  در سطح استان نیز ۴ مقام اول، ۲ مقام دوم و ۳ مقام سومی دارا است و همچنین ۶ مقام اول، ۲ مقام دوم و ۲ مقام سوم در سطح کشوری کسب کرده است.

موفقیت تحصیلی در کنار کسب عناونی رنگارنگ رقابت های ورزشی

مادرِخواهران مرادی از وضعیت تحصیلی آنها می گوید که همچون ورزش دارای سطح علمی بالایی هستند و در سال های اخیر همواره دارای معدل توصیفی خیلی خوب و معدل بالای ۱۹ هستند.

ویژگی بارز این ۳ خواهر به گفته مادرشان، همراهی همیشگی یکدیگر هستند و هر برنامه ای را به صورت مشترک انجام می دهند که این ویژگی آنها تا به حال تاثیر بسزایی در پیشرفت و موفقیت آنها داشته است.

وی در پایان خواستار حمایت مالی مسئولین شد چرا که تامین این سه خواهر به طور همزمان و شرکت در مسابقات مختلف هزینه هایی را به همراه دارد که این خانواده به تنهایی قادر به پرداخت نیستند.

دختری کاراته کار با رویای موفقیت در تیم ملی

فاطمه آلبوغبیش از فرزندان کارکنان پتروشیمی فجر از افتخار آفرینان بندرماهشهر تا به حال توانسته در چندین دوره مسابقات کاراته به سبک کنترلی و آزاد عناوین اول تا سوم را در رده های شهرستانی، استانی و کشوری را کسب کند.

_من از سن ۶ سالگی با حمایت ها و تشویق های پدرم؛ فعالیت در این رشته ورزشی را انتخاب کردم و از همان ابتدا به جهت علاقه زیادم به ورزش؛ در مسابقات استانی و شهرستانی شرکت کردم و توانستم عناوینی را کسب کنم.

در حال حاضر ۱۶ سال دارم، در این مدت ۱۰ سال تلاش در رشته کاراته مقام های دوم و سوم مسابقات استانی، اول شهرستانی و دوم کشوری را کسب کردم.

آلبوغبیش می گوید: در ابتدا در سبک کنترلی فعالیت می کردم اما در حال حاضر در سبک آزاد کار می کنم و در مسابقات کشوری شهرکرد، مقام دوم، مسابقات کشوری به میزبانی تبریز مقام قهرمانی و در شهریور امسال نیز توانستم در سبک های آزاد و حرکات نمایشی ۲ مقام اول را به دست آورم.

_ شرکت در مسابقات ورزشی نه تنها مانعی برای پیشرفت در تحصیلم نبوده بلکه موجب شد روحیه و انگیزه بیشتری برای موفقیت های دیگر داشته باشم، در طول کل سال های تحصیلم همواره نمره های خوبی کسب کردم، به گونه ای که از اول تا ششم ابتدایی عنوان “خیلی خوب” را داشتم و از هفتم تا دهم نیز همیشه معدلم از ۱۹:۵۰صدم بالاتر بود.

فاطمه ادامه می دهد: در حال حاضر نیز در کلاس دهم، با انتخاب رشته علوم انسانی با وجود نمره های خوب درسی؛ برای کنکور نیز تلاش می کنم و سعی در کسب بورسیه قلم چی نیز هستم.

برنامه ریزی های آینده فاطمه برای تحصیل و ورزشی:

_در تحصیل که قصد در کسب مدارج عالی تحصیلی هستم و در ورزش نیز تمام تلاس خود را به کار می گیرم که برای شرکت در تیم ملی موفق شوم.

_از حمایت ها و لطف بی دریغ پدر و مادر عزیزم و مربی مهربانم صمیمانه قدردانی می کنم، از مسئولین پتروشیمی فجر که تا به حال از بنده حمایت های معنوی در مسابقات داشتند نیز کمال تشکر دارم، امیدوارم همواره بتوانم مایه افتخار برای همه باشم.