گشایش دومین مؤسسه آموزش گردشگری استان خوزستان در خرمشهر

مؤسسه "سهند اعتماد اروند"با دریافت مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به عنوان دومین مؤسسه آموزشی مدیران فنی و راهنمایان تور استان خوزستان در خرمشهر گشایش یافت.

خورنا- به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، در مراسمی که در محل مؤسسه سهند اعتماد اروند در خرمشهر با حضور معاون گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی استان، مدیران اداره‎های میراث فرهنگی شهرستان‎های آبادان و خرمشهر و همچنین مسئولان گردشگری منطقه آزاد اروند برگزار شد، دومین آموزشگاه گردشگری استان به منظور آموزش مدیران فنی و راهنمایان تور گشایش و شروع به کار کرد.

معاون گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خوزستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: باتوجه به این‎که منطقه آزاد اروند در مسیر تردد زوار اربعین، اردوهای راهیان نور و همچنین مقصد گردشگران با علایق خاصی همچون خرید، رودخانه، بوم‎گردی و طبیعت گردی از جمله مناطق جذاب برای گردشگران محسوب می‎شود و پ همواره در سبد سفر هموطنان قرار دارد، برنامه‎ریزی به منظور فراهم آوردن محلی مناسب برای گردشگران در دستور کار معاونت گردشگری استان قرار گرفت.

پیمان نبهانی ادامه داد: با عنایت به دستورات اکید دکتر شریعتی استاندار خوزستان در کارگروه گردشگری استان مبنی بر رونق گردشگری در شهرهای متفاوت استان به صورت متوازن، با هماهنگی و همکاری منطقه آزاد اروند افراد و مؤسسات علاقمند و صلاحیت‎دار طی فراخوانی معرفی شدند و براساس معیارهای فنی، مؤسسه آموزشی مناسب انتخاب و جهت دریافت مجوز فعالیت به سازمان مرکزی معرفی و در نهایت مجوز فعالیت آموزشی موسسه “سهند اعتماد اروند” صادر شد.

او با بیان این‎که شهرستان‎های آبادان و خرمشهر از دیرباز پذیرای گردشگر بوده‎اند و در این‎خصوص پیشینه مناسبی دارند افزود: قطعاً راه‎اندازی مؤسسات باهدف آموزش گردشگری و در راستای ارائه خدمات بهینه مناسب و هدفمند به گردشگران، در رونق اقتصادی و اجتماعی در این حوزه اثرگذار خواهد بود.

گفتنی است پیش از این مؤسسه آموزش گردشگری “هوجستان” در اهواز به عنوان تنها مؤسسه آموزشی دارای مجوز در حوزه گردشگری در استان خوزستان فعالیت می‎کرد.