پویایی آبفار در انتظار خداحافظی مدیریت پیر و بازنشسته

با وجود تزریق مبالغ کلان در شرکت آب و فاضلاب روستائی خوزستان، روستاهای زیادی همچنان در بحران بی آبی بسر می برند.

به گزارش خورنا، با تائید مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای قانون منع بکارگیری مدیران بازنشسته از سوی شورای نگهبان، موجی از امید در جوانان و شهروندان براه افتاد تا مدیریت پیر و از کار افتاده در کشور جای خود را به مدیران جوان، پویا و خلاق دهد تا مشکلات را سامان بخشند.

در مدت چندماهی که بحث این قانون بر سر زبانها بوده لیست های مختلفی از این مدیران در محافل مختلف مطرح شده که در زیر بخشی از عملکرد یکی از مدیران استانی که عمر خدمتی وی به پایان رسیده خواهیم پرداخت.

درویشعلی کریمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستائی خوزستان،از جمله مدیرانی است که قانون منع بکارگیری بازنشستگان برای وی صدق می کند و می طلبد از سوی استاندار خوزستان فکری برای جانشینی اش گردد.

با نگاهی به عملکرد چند سال اخیر این شرکت در سطح خوزستان مشاهده می شود که موجی از ناکارآمدی و سوء مدیریت در این بخش بوضوح هویدا است.

در سال ۱۳۹۵ جدای از اعتبارات تملیکی، نفت( ماده ۱۸۰، ماده ۱۰ و ۱۲ و…) از سوی صندوق توسعه ملی مبلغی حدود ۷۰ میلیارد تومان جهت حل مشکل آب روستائی مناطق محروم به شرکت آبفار خوزستان اختصاص یافت، و در سال ۱۳۹۶ نیز مجدداٌ مبلغی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر به آبفار خوزستان تخصیص داده شد.

درویشعلی کریمی که حدود چهار سال است بر صندلی مدیرعاملی آبفار خوزستان جلوس کرده، این سوالات را پیش روی خود می بیند:
۱. با توجه به اعتبارات عمرانی، بنیاد برکت، نفت، صندوق توسه ملی و … که در اختیار شما بوده است، در مدت مدیریت خود چه بخشی از مشکلات آب روستائی در نقاط مختلف استان از جمله( ایذه، باغملک، سوسنگرد، آبادان، خرمشهر، شادگان، بهبهان، زیدون، هندیجان و…) را حل کرده اید؟

۲. کارمندان و کارگران آب و فاضلاب روستائی در خوزستان بیش از چندماه است که حقوق های خود را دریافت نکرده اند و مرتباٌ شاهد اعتصاب آنها در شهرهای مختلف استان هستیم. آقای مدیر آخرین حقوق دریافتی شما مربوط به چه ماهی است؟ ( آخرین دریافتی کارمندان در برخی شهرها مربوط به سه ماه پیش، آبدارها مربوط به حدود ۶ ماه پیش و خودروهای استیجاری مربوط به حدود ۸ ماه پیش است).

امیدواریم مدیریت کلان استان با عزم جدی و اجرای قاطعانه قانون منع بکارگیری بازنشستگان مدیران پیر و ناکارآمد که سالها از سن بازنشستگی آنها گذشته را کنار زده و با تزریق نیروی جوان به مناصب اصلی و حیاتی، موجب کاهش مشکلات در بخش های مختلف خوزستان مظلوم شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • از همین الان اعلام می کنم من یکی حاضر نیستم از بودجه بیت المال حتی یک سکه طلا
    برای مراسم تودیع به مدیرعامل فعلی داده شود
    در شرایطی که کارگران هنوز حقوق فروردین ۹۷ را نگرفته اند و کارمندان حقوق تیر ۹۷ را دریافت نکرده اند

    اگر انصاف ذره ای در وجودشان مانده باشد خودشان نباید اجازه خرید هدیه را بدهند