اعتراض ساکنان مسکن مهر شهر چمران بندرماهشهر به رای صادره منزلشان

تعدادی از ساکنان واحدهای مسکن مهر شهر چمران بندرماهشهر در اعتراض به صدور رای دادگاه برای مصادره منازل خود مقابل فرمانداری بندرماهشهر دست به تجمع زدند.

حدود ۱۰۰ نفر از ساکنین منازل طرح مسکن مهر کوی گل های سبز شهر چمران سه شنبه با تجمع مقابل فرمانداری بندرماهشهر خواستار جلوگیری از اجرای حکم دادگاه مبنی بر لزوم مصادره ۵۴ واحد از منازل این منطقه در ازای بدهکاری تعاونی مسکن به پیمانکار شدند.

یکی از اعضاء این تعاونی گفت:حدود ۱۰ سال پیش اعضای تعاونی اقدام به خرید واحدهای مسکن مهر شهر چمران (تعاونی گل های سبز ) با مبلغ ۱۹۰ میلیون ریال به صورت اقساط کرده ، که پس از گذشت ۱۰ سال قیمت تمام شده هریک از واحدها برای متقاضیان به ۵۴۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: دو روز گذشته رای قاضی شعبه ۳۰۹ دادگستری بندرماهشهر مبنی بر لزوم مصادره ۵۴ واحد از این منطقه در ازای بدهکاری تعاونی گل های سبز به پیمانکار، صادر و به آنها ابلاغ شد، این در حالی است که به صورت کاملا رسمی این منازل به اعضا تعاونی واگذار شده است و ۳۰ خانوار در حال حاضر در این واحد ها ساکن شده اند.

این عضو تعاونی ادامه داد: مشکل پیش آمده به دلیل سهل انگاری های پیمانکار است؛ در حال حاضر طبق قانون رای دادگاه صادر شده است اما با توجه به اینکه تمام هزینه های مربوطه به تعاونی پرداخت شده است و اکثرا با مشکلات معیشتی مواجه هستیم، از مسئولین انتظار داریم از اجرای این حکم جلوگیری کنند.

فرماندار بندرماهشهر در گفت و گو اظهار داشت: سهل انگاری های چند سال گذشته تعاونی موجب بروز این مشکل شده و نگرانی و گلایه ساکنان را در پی داشت، پیمانکار نیز برای مطالبه حقوق خود اقدام به طرح دعوی از تعاونی کرده است.

محسن بیرانوند افزود: در حال حاضر حکم قضایی برای مصادره ۵۴ واحد از این منطقه قطعی شده و طبق قانون قابل اجرا است اما با توجه به اینکه ساکنین این منطقه با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و از طرفی استحقاق حفظ حقوق خودرا دارند ، با برگزاری جلسات مکرر در حال رایزنی برای رفع مشکل هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با در اختیار گذاشتن وکیلی برای این افراد تا بررسی دقیق موضوع و یافتن راه کار مناسب فرصتی از پیمانکار طلب شود.
این تجمع ظهر امروز سه شنبه مقابل فرمانداری بندرماهشهر به مدت ۲ ساعت انجام شد که پس صحبت های نماینده فرماندار با ساکنین این محله این تجمع پایان یافت . /ایرنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.