دستورالعمل برای تبدیل شدن به یک بازیکن امتیاز آوردربسکتبال؛

مهدی چاروسائی|خورنا:میتوان باپیروی از دستورالعمل زیر به یک بازیکن امتیازآور تبدیل شد:

۱) استیل شوت صحیح را یاد بگیرید چون که معمولاٌ بدون استیل درست و مناسب خود در شوت موفق نخواهید بود.برای آگاهی بیش تر از استیل درست به مطالب قبلی من درباره ی مهارت های فردی مراجعه کنید.ولی در کل قانون BEEF+C را همیشه در حین شوت رعایت کنید

IMG_20160309_203232۲) تمرین شوت و دریبلینگ را خودتان انجام دهید.اشتباهی که برخی از بسکتبالیست ها انجام می دهند این است که قبل از اینکه آماده باشدن با دیگران تمرین می کنند.ابتدا باید مهارتتان را تحت کنترل درآورید بعداٌ می توانید با دیگران تمرین کنید.برای خودتان جداگانه از دیگران برنامه تمرین شوت ترتیب دهید و حداقل روزی ۱۰۰۰ شوت انجام دهید.

۳) اعتماد به نفس داشته باشید .هنگامی که شوت می کنید مطمئن باشید که به ثمر خواهد نشست زیرا اگر احساس کنید که توپ را از دست خواهید داد و یا در شوت تاخیر ایجاد کنید موفق نمی شوید.اساساٌ انجام هیچ حرکتی در بسکتبال بدون اعتماد به نفس غیرممکن است و نقش تجربه دادن همین اعتماد به نفس است.

۴) نقش و پست بازی تان را مشخص کنید اگر بازیکن بلند قد هستید زیر سبد تمرین کنید و اگر شوتیست هستید تمرین شوت کنید.

۵) بگذارید مدافعان درباره ی شما حدس بزنند.همیشه با یک تیپ بازی کردن خوب نیست اگر شما فقط شوت می زنید مدافعان نزدیک به شما بازی می کنند و اگر فقط به سمت حلقه دریبل می زنید آنها مسیر ورود شما را می بندند بنابرین متنوع بازی کنید حتی نقطه ی شوت خود را مرتب تغییر دهید، از انواع مختلف دریبل بهره بگیرید و با شیوه های گوناگون لی آپ انجام دهید تا برای مدافعان قابل پیش بینی نباشید.

۶) همیشه چه در تمرین و چه در مسابقه با تمام توان وبه قول ورزشی ها صددرصد بازی کنید

۷) با کسانی بازی و تمرین کنید که بهتر از شما هستند تا شما را به چالش بکشند و شما را وادار به پیش رفت کنند.

۸) هدف خود را در بسکتبال مشخص کنید و این که به کجا می خواهید برسید و برای نیل به این هدف چه مراحلی را باید طی کنید.

۹) از نقطه ضعف بارز حریف خود استفاده کنید اگر کند است با سرعت بازی کنید و برش بزنید اگر کوتاه است شوت کنید، اگر جثه کوچکی دارد از بدن خود استفاده کنید و مواردی از این قبیل.

۱۰) بازیکن تیم باشید.پاس هم بدهید بسکتبال یک بازی تیمی است با پاس دادن بار بازی را با دیگر هم تیمی هایتان تقسیم می کنید.به علاوه وقتی روی نیمکت هستید همتیمی های خود را تشویق کنید و در ضمن به تصمیمات مربی احترام بگذارید و به او اعتراض نکنید ودر عوض به خودتان اعتراض کنید.

این ها تنها گوشه ای از مواردی است که برای حرفه ای بودن و امتیازآور بودن توصیه می شود البته میتوان با همین تعداد اندک هم می توان تاپ اسکور شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • اول تشکر میکنم بعدا اگر میشه گفتگو دوستانه خورنا به استان ماهم اختصاص بدید تبریز چون اکٹر جاها از بازیکناشون گفتگو دوستانه گرفتید اما از تبریز خبری نیست چون پایگاه خبری شما الان تیتر اصلی بسکتبالی ها است خیلی میتون به مشکلات بسکتبال تبریز کمک کن

  • زهرا رضایی بندرگز
    عالی من که هروز سایت خورنا رو چک میکنم و از مطالب بسکتبالیش استفاده میکنم

  • عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما پایگاه خبری خورنا خواستم تشکر کنم بابت اینکه یکبار دیگه بسکتبال رو توکشور زنده کردی و اطلاع رسانی خوب چه از لحاظ خبر و چه از لحاظ فتب انجام میدهید سپاس

    باتشکر رضا اسماعیلی از،کرمانشاه