مقتدایی: امام به شاه ۱۰ روز فرصت داد، به من ۱۰ ساعت هم فرصت ندادند/ هیچ کس دیگر حق ورود به بحث امنیتی خودروهای اروندی را ندارد/ موضوع بازنشستگی نیست، شخص آقای رئیس جمهور برکنارم کرد/ شما اگر بچه بهبهان هستی من بچه آبادانم!/ یک وزیری ۱۱ روز آمد پشت خطم و جوابش را ندادم/ بدون سفره و ولیمه با نماینده شادگان صلح کردم!

خورنا – lعبدالحسین مقتدایی استاندار سابق خوزستان امروز طی مراسمی به صورت رسمی تودیع شد و غلامرضا شریعتی بجای وی استاندار شد. مقتدایی در سخرانی خود در مراسم تودیع و معارفه، صحبت های جالبی داشت:

* امروز می خواهم به همه تان حال بدهم و به دکتر شریعتی هم گفته ام که همیشه کنار شما خواهم بود و استانداری را بدون مقتدایی نخواهید دید.

* خدا رحمت کند امام خمینی را که در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن حدود ۱۰ روز به شاه فرصت داد تا خود را جمع و جور کند اما به مقتدایی ۱۰ ساعت هم مهلت ندادند

* خبر خوش در مورد خودروهای اروندی این است که ۶ بار مرا دادگاه بردند در مورد خودروهای اروندی و ۵ نهاد ما را بردند. آخرش در دادگاه رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت قاضی گفت شما قانون را فراتر از آن اجرا کرده ای. گفتم اموال را به اسم زن و بچه کنم تا مصادره نشده اند! دیروز با قاضی تماس گرفتم و عنوان کرد پرونده ۱۵ روز است مختومه شده و منع تعقیب صادر شده است. هیچ کس دیگر حق ورود به این بحث امنیتی را ندارد. قاضی دوم مستند دیگری خواست و دادم. وی گفت : اگر اجرا نمی کردی شما را محاکمه می کردم.

* هیچ منطقه آزاد و شهر و استانی نمی تواند خود را با خوزستان و منطقه آزاد اروند مقایسه کند.

* مقتدایی از وزیر صنعت و معدن و تجارت در مورد پرونده سازی برای خود در مورد بازارچه های مرزی گلایه کرد.

* مقتدایی به مجری گفت: چقدر از وقتم مانده؟ مجری گفت : ۵ دقیقه. و مقتدایی گفت: خیلی خوش غیرتی ! که آیت الله جزایری گفت وقت سخنرانی من هم برای شما که با تشویق حضار مواجه شد.

* یا مدعی العموم موضوعات را حل کند یا اینکه علاجش ۴ تا اتوبوس است. آنها را ببرید تهران و خانه مسوولین را پیدا کنید و شیشه های خانه هایشان را بشکنید!

* من یکم آذر بازنشسته می شدم و موضوع بازنشستگی نیست. از مجلس با رییس جمهور کار کردم. متوجه شدم موضوع برکناری من از طرف شخص آقای روحانی ست و با ایشان اختلاف استراتژیک دارم. همچنین موضوع از طرف یکی از وزرا و نیز دفتر وی آب می خورد.

* وزیر کشور هیچ مطلبی در مورد حتا تغییرات آخر کار هم به من نگفت و متوجه شدم موضوع برکناری من از طرف خود آقای رییس جمهور است.

* پدرخوانده هایی که اژدهاهای اقتصادی استان بودند یک سال و نیم است بیخ گوش رییس جمهور زمزمه می کردند. پا روی گردن این اژدهاها گذاشتم. مقتدایی خیلی از جاهایش بسته است از جمله جیب هایش و آقای قاضی سراج نیز وقتی درباره تخلفات من صحبت کرد گفت استاندار پاکدست! جالب است که شهرهای همین پدرخوانده ها از خراب ترین شهرهای خوزستان است. خودتان بگردید و پیدا کنید چه کسانی هستند.

* مقتدایی به شریعتی نماینده سابق بهبهان گفت: تو اگر زبل بودی رای می آوردی. شما اگر بچه بهبهان هستی من بچه آبادانم!

* در دوره آقای خاتمی یک وزیری ۱۱ روز آمد پشت خطم و جوابش را ندادم . یکی از وزرا به نقل از یکی از دوست های مشترک پیغام فرستاد که شما در جمع نمایندگان سابق به من گفته ای نامرد! به او گفتم دور از شان من است که چنین حرفی بزنم لیکن شما مشخصات نامردی را داری!

* در کتاب خاطراتم مسایل برکناری خود را می گویم و در این چهل روز ۴ فصل آن را نوشته ام . آقای روحانی را به عنوان “حسن کلید ساز” می شناسند لیکن برخی قفل ها در کشور زنگ زده است و نیاز به “حسن قفل بر” دارد!

* هر خرابی را می شود درست کرد الا ذات خراب. همیشه محکم ترین سنگ ها را از کسانی می خوری که برایشان سنگ تمام گذاشته ای!

* مقتدایی موقع نشستن و ترک کردن تریبون ، با شیخ مجید ناصری نماینده شادگان روبوسی کرد و گفت: بدون سفره و ولیمه با ایشان صلح کردم!

* مقتدایی گفت: مدیران بهبهانی بعدازظهر جمع شوند و بروند خیاط برای شریعتی چند دست کت و شلوار مدیریتی بدوزند!

* طلایی ترین وزیر دولت روحانی ظریف است اما به لحاظ اجرایی باید مجسمه طلایی مقتدایی را بسازند و جلوی هیات دولت بگذارند تا هر وقت وارد می شوند به لحاظ اجرایی کلاه از سر بردارند!

* انشاالله بار دیگر به استانداری خوزستان برمی گردم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • dorood bar sharafet abar mard khuzestan ta abad mard va modiri mesle shoma nakhahad did dorud barto dorood bar sharafet

  • شیر دات حلالت مقتدایی.

  • آقای مقتدایی برای همیشه در قلب مردم خوزستان خواهی ماند همچون جهان آرا ها

  • مقتدایی شخصی که جلوی رانت وزیر ن ز ایستاد

  • مقتدایی مدیری از جنس مردم و در کنار مردم نه در مقابل مردم

  • ذیگر مقتدایی برای خوزستان تکرار نشدنی خواهد بود