میزان ریز گردهای موجود در هوای اندیمشک به ۶ برابر حد مجاز رسید

خوزستان میزبان ریزگردها

خورنا – همزمان با ورود سامانه جدید گرد و خاک میزان ریز گردهای موجود در هوای شهرستان اندیمشک به ۶ برابر حد مجاز خود رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اندیمشک، همزمان با ورود سامانه جدید گرد و خاک میزان ریز گردهای موجود در هوای شهرستان اندیمشک به ۶ برابر حد مجاز خود رسیده است.

این میزان از آلاینده‌های موجود در هوای شمالی‌ترین شهر استان خوزستان از شامگاه گذشته تا کنون به ۲٫۵ میکرون ۶۷۰ و ذرات ۱۰ میکرون ۲ هزار و ۴۵۰ میکروگرم معادل شش برابر حد مجاز رسیده است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی خوزستان، شرایط نا پایدار جوی تا اوایل روز شنبه بر آسمان اندیمشک و دیگر شهرهای خوزستان مستقر خواهد بود و پس از آن ریز گردها از آسمان این استان خواهند رفت.

مهدی سراج‌الدین در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: با توجه به آغاز وزش باید از عصر دیروز هم‌اکنون مقدار ذرات معلق در سطح هوای این شهرستان معادل ۶ برابر حد مجاز است.

وی افزود: از شهروندان به ویژه کودکان، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان درخواست می‌شود که به دلیل آلودگی هوا از تردد غیر ضروری در بیرون از منازل و سطح شهر خودداری کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیمشک بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، وزش باد و تشکیل توده‌های گرد و خاک کیفیت هوای این شهرستان تا روز شنبه در سطح مطلوبی قرار نخواهد داشت.

هم چنین شبکه بهداشت و درمان اندیمشک با صدور یک اعلامیه از شهروندان خواست تا پایان شرایط نا پایدار جوی از رفت و آمد غیر ضروری در معابر شهری جلوگیری کنند.

طبق اعلام سازمان هواشناسی خوزستان، شامگاه گذشته میزان گرد و غبار در اهواز و آبادان به دو هزار و ۱۷ میکروگرم بر مترمکعب، در اندیمشک دو هزار و ۴۵۴ میکروگرم بر مترمکعب و در شوشتر به ۷۹۵ میکروگرم بر مترمکعب و در سوسنگرد دو هزار و ۹۵۵ میکروگرم بر مترمکعب رسیده و در ظهر امروز این میزان در اهواز ۱۷۹۹ میکروگرم بر متر مکعبت، آبادان ۱۶۰۴ میکروگرم بر متر مکعب، ماهشهر ۱۰۶۰ میکروگرم بر مکعب و سوسنگرد ۲۳۶۶ میکروگرم بر متر مکعب است.

حداکثر مجاز گرد و غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است که این میزان آلاینده از شامگاه گذشته تا کنون در اهواز و آبادان بیش از ۱۳ برابر و در اندیمشک ۶ برابر حد مجاز بوده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.