راه اندازی واحد تولید PMA پتروشیمی کارون در ماهشهر

باقر گل فر – خورنا:نخستین واحد تولید PMAخاورمیانه با تلاش نیرو های متخصص ایرانی در پتروشیمی کارون به بهره برداری رسید.

افشین کیانی مدیر مجتمع پتروشیمی کارون از بهره برداری واحد PMA  این مجتمع پتروشیمی با همت و تلاش نیروهای متخصص داخلی و پس از رفع تحریم های های غربی و با تلاش  شبانه روزی همکاران در شرکت پتروشیمی کارون  خبر داد.

وی اظهار کرد: واحد PMA با ظرفیت تولید سالانه ۳۲ هزار تن در سال به عنوان خوراک اولیه و اصلی تولید MDIاست و این محصول در صنایع خودرو سازی،هواپیما،زیره کفش و … استفاده فراوان دارد و افزون بر تامین نیازهای داخلی در امر صادرات نیز می تواند استفاده شود.

بر اساس اعلام  روابط عمومی پتروشیمی کارون، کیانی افزود:  این محصول در خاورمیانه مشابه ای ندارد و می تواند با شرکت های غربی رقابت کند.همیشه راه های سخت تر باعث افزایش توانمندی ما می شود.

وی ادامه داد: ما نیز بر اساس شعار سال که از مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی-اقدام و عمل نامگذاری شده است با توکل بر پروردگار و توان و تکیه بر دانش بومی توانمندی کشور عزیزمان ایران اسلامی را به همگان نشان دادیم.

مدیر مجتمع پتروشیمی کارون تصریح کرد: توانستیم بدون حضور شرکت کماتور سوئد و با تلاش مدیریت و همکاری بخش های مختلف شرکت پتروشیمی کارون امروز به هدف نهایی خود که تولید محصول MDI است نزدیک شویم .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.