استانداری خوزستان: حاشیه سازی درباره تردد خودروهای پلاک اروند بازی با افکار عمومی است

خورنا – مشاور استاندار خوزستان گفت: مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

تردد خودروهای پلاک اروند دوباره سوژه محافل خبری شده است و چند روزی است که تصاویری از حکم دیوان عدالت ادارای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست مردم می‌چرخد. انتشار تصاویر این نامه نگاری بازتاب منفی در بین مردم خوزستان داشته و بسیاری از دارندگان خودروهای پلاک اروند در نوروز ۹۵ از بلاتکلیفی در این باره نگران هستند.

جمال درویش، مشاور استاندار خوزستان در گفتگو با یکی از رسانه های استان می‌گوید: همه می‌دانند برخی از افراد مخالف این مصوبه بودند و از این تصمیم خوشان نیامد و به همین دلیل هرچند مدت یک بار موجی درباره این مصوبه ایجاد می‌کنند.

وی می‌افزاید: فشارهایی در این باره ایجاد می‌شود اما مصوبه استاندار خوزستان کاملاً قانونی بوده و شرایط آن فراهم شده بود و به همیم علت شورای عالی امنیت ملی آن را تأئید کرد.

مشاور استاندار خوزستان در امور روابط عمومی بیان می‌کند: این کار با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تصاویر منتشر شده مبنی بر ابطال مجوز تردد خودروهای پلاک اروند صحت ندارد، عنوان می‌کند: ممکن است که نامه نگاری‌هایی در اسفندماه گذشته در این باره انجام شده ولی استانداری خوزستان پاسخ قانونی در این باره ارائه داده است.

درویش اظهار داشت: از آن تاریخ تاکنون که تقریباً یک ماه سپری شده، هیچکس جلوی تردد خودروهای پلاک اروند را نگرفت و هیچ رأیی برای ابطال این مصوبه صادر نشد.

ابتدای شهریور سال ۹۳ استاندار خوزستان مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند را در همه شهرهای خوزستان صادر کرد و این مصوبه از همان ابتدا به مذاق وزیر صنایع و معادن خوش نیامد.هرچند خریداری خودروهای لوکس پلاک اروند برای همه مردم خوزستان ممکن نبوده اما بخشی از مردم خوزستان از این هدیه استاندار خوزستان استقبال کردند.

البته دولت برای تأثیر گذاشتن بر بخشی از این مصوبه ۲۵ شهریور سال گذشته مصوبه ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی را صادر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در برنامه تلویزیونی پایش که هفتم اسفندماه سال گذشته پخش شد، گفت: خودروهای مناطق آزاد فقط می‌توانند شعاع مناطق آزاد و تا مرکز استان تردد کنند و تردد این خودروها در کل استان خوزستان غیر قانونی است.

اما تا کنون این مصوبه استانی با پافشاری استاندار خوزستان پابرجا مانده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • درود بر استاندار شرافتمند و بزرگ جناب مقتدایی

  • بعضی خبرگزاری هایی امثال شما که هیچ جایگاه و ارزشی ندارند به دامن زدن به این گونه شایعات می پردازند و جز برای اینکه اسم خودشون رو با این خبرهای کذب مطرح کنند قصد دیگری ندارند