اعضای شورای مرکزی کارگزاران با قرعه‌کشی انتخاب شدند

اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی روز پنج شنبه ۱۵ بهمن انتخاب شدند، که بر مبنای نتایج انتخابات شورای مرکزی در کنگره، در بخش خانم‌ها: فرزانه ترکان با ۵۰۸ رای، شهربانو امانی با ۴۸۸ رای و فاطمه السادات مقیمی با ۴۸۵رای انتخاب شدند.

از میان کاندیداهای بخش استان‌ها،  اسفندیار با ۳۳۴رای و مختار طاهریان با ۳۳۱ رای، به شورای مرکزی راه یافتند. از سایر شخصیت‌ها نیز محسن هاشمی با ۵۰۷، سعید لیلاز با ۴۸۰، محمد عطریانفر با ۳۶۲، علی هاشمی با ۳۵۳، جهانبخش خانجانی با ۳۴۷، محمود علیزاده طباطبایی با ۲۹۷ و احمد نقیب‌زاده با ۲۹۷ رای انتخاب شدند تا در مجموع به عنوان ۱۲ نفر اعضای شورای مرکزی به ۱۳عضو قبلی شورای مرکزی این حزب اضافه شوند. نکته قابل تامل اینکه اعضای انتخاب شده در روز پنجشنبه را نمی‌توان تغییری در این حزب دانست چرا که همه آنها همواره نقش مهمی در تصمیم‌گیری این حزب داشتند و نمی‌توان به عنوان عضو شورای مرکزی جدید از آنها یاد کرد. به گفته مرعشی شورای مرکزی جدید کارگزاران از فروردین سال آینده کارشان را آغاز خواهند کرد.
قرعه کشی راهکار کارگزاران شده است
گفتنی است پیش از این بر اساس قرعه کشی صورت گرفته در شورای مرکزی کنونی حزب کارگزاران عضویت ۱۲ نفر ذیل در شورای مرکزی برای یک سال تمدید شده بود: اسحاق جهانگیری، غلامحسین کرباسچی، سیدحسین مرعشی، فائزه هاشمی، رضا امراللهی، محمد قوچانی، عباس آقا علیخانی، سیدحسین هاشمی، غلامرضا پناه، هدایت‌ا… آقایی، پروانه مافی و معصومه کفایتی. از نکات جالب توجه ترکیب شورای مرکزی کارگزاران این است که چهره‌هایی همچون محمدعلی نجفی که در جریان انتخابات سال۸۴ به عنوان کاندیدای اولیه حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری در نظر گرفته شده بود، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، یدا… طاهرنژاد نماینده حزب در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، سید افضل موسوی از اعضای فعال استان زنجان و اللهیاری از اعضای دفتر کرمانشاه در میان اعضای شورای مرکزی دیده نمی‌شوند.

کلیات ترکیب جدید شورای مرکزی

اعضای شورای مرکزی جدید حزب کارگزاران که با انتخابات ،امروز مشخص شدند:
۱)خانم ترکان
۲)محسن هاشمی
۳)شهربانو امانی
۴)فاطمه سادات مقیمی
۵)سعید لیلاز
۶)عطریانفر
۷)علی هاشمی
۸)جهانبخش خانجانی
۹)عشوری
۱۰)مختار طاهریان
۱۱)علیرضا طباطبایی
۱۲)احمد نقیب زاده
——————–
اعضای هیات موسس:
۱۳)اسحاق جهانگیری
۱۴)غلامحسین کرباسچی
۱۵)سید حسین مرعشی
۱۶)فایزه هاشمی
۱۷)رضا امراللهی
۱۸)محمد قوچانی
۱۹)عباس آقاعلیخانی
۲۰)سید حسین هاشمی
۲۱)غلامرضا پناه
۲۲)هدایت الله آقایی
۲۳)پروانه مافی
۲۴)معصومه کفایتی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.