کتابخانه عمومی شهر آزادی ساخته می شود

خورنا- رئیس کتابخانه‌های عمومی اندیمشک از احداث یک باب کتابخانه عمومی در شهر آزادی این شهرستان خبر داد.

مسلم میرزاوند اظهار کرد: در راستای توسعه امر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، کلنگ احداث کتابخانه عمومی در شهر آزادی مرکز بخش مرکزی این شهرستان در دهه فجر به زمین زده خواهد شد.

وی افزود: کتابخانه عمومی شهدای شهر آزادی در صورت تأمین اعتبار در مدت ۲ سال احداث شده و موجب به وجود آمدن فضای مناسب فرهنگی در این شهر خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اندیمشک با اشاره به برنامه پیش‌بینی شده برای اجرا در دهه مبارک فجر، تصریح کرد: برگزاری مسابقات آنلاین کتاب‌خوانی، برپایی نمایش کتاب و برگزاری مراسم نقد و بررسی کتاب از جمله برنامه‌های این اداره در دهه فجر است.

میرزاوند یادآور شد: باید مطالعه به‌ عنوان یک نیاز و احساس دائمی در میان آحاد مختلف مردم به ویژه نسل نوجوان و جوان جامعه رواج یابد تا افراد جامعه به خواندن و مطالعه ترغیب شده و فرهنگ کتابخوانی ترویج شود.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم که با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در شهرستان شاهد مشارکت خیرین در امر احداث و تجهیز کتابخانه‌های سطح شهرستان باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها، تصریح کرد: پرداخت این سهم از سوی چهار شهرداری موجود در سطح شهرستان موجب رشد و تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان شهروندان خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: پیگیری واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه در مناطق جدید شهری و حومه از اولویت‌های این اداره در سال جاری هستیم و امیدواریم شهرداری‌ها در این زمینه همکاری بیشتری با این اداره داشته باشند.

منبع: فارس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.