چاپ مقاله عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرماهشهر در مجله ISI

خورنا -مقاله عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرماهشهر در مجله Materials and Design با نمایه ISI به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرماهشهر، مقاله دکتر روزبه علیپور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرماهشهر با عنوان “Crashworthiness assessment of auxetic foam-filled tube under quasi-static axial loading” (ارزیابی معیارهای آسیب ناشی از ضربه در سازه های جدار نازک پر شده با فوم آگزتیک تحت بار محوری شبه استاتیکی) جهت چاپ در مجله Materials and Design با نمایه ISI پذیرفته و منتشر شد.
مجله مذکور از نوع Q1 و از معتبرترین مجلات علمی در رشته مهندسی مکانیک و دارای ضریب تاثیر ۳٫۵ بوده که توسط انتشارات ELSEVIER منتشر شده و متعلق به دانشگاه آکسفورد انگلستان می باشد.
اهمیت نتایج این مقاله به دلیل تحقیقات دکتر علی پور در زمینه طراحی نسل جدیدی از سازه های جاذب انرژی، قابل استفاده در صنایع اتومبیل، هوافضا و نظامی می باشد که علاوه بر سبک بودن از کارایی بیشتری نسبت به نسل قبلی این سازه ها برخوردار می باشند. استفاده از این نسل جدید، نقش مهمی در افزایش ایمنی و کاهش تلفات انسانی ناشی از حوادثی نظیر ضربه و انفجار را در پی خواهد داشت.
دکتر روزبه علیپور عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرماهشهر می باشد که تحصیلات خود را در رشته مهندسی مکانیک و مکانیک کاربردی به پایان رسانیده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام دکتر خردمند خوش به سعادتت که شخصیت بلندمرتبه ای دارید.کاش منم مانند حضرتعالی بودم